У Лондоні помер Густав Мецгер, піонер авто-деструктивного мистецтва

Художник та політичний активіст Густав Мецгер, творець напрямку авто-деструктивного мистецтва, помер в Лондоні у віці 90 років. Про це повідомляє видання Artforum

 

Густав Мецгер

Фото: University for the Creative Arts

 

Митець народився в польсько-єврейській родині в Нюрнберзі, Німеччина, у 1926 році та потрапив до Великобританії в 1939 році як біженець в рамках рятувально операції Kindertransport (Кіндертранспорт, нім. переміщення дітей). Пізніше вивчав мистецтво в Кембриджі, Лондоні, Антверпені та Оксфорді, й до кінця 1950-х років був глибоко залучений в антикапіталістичному та анти-консюмеристському рухах, а також в кампанії за ядерне роззброєння.

 

Його політична діяльність стала стимулом до написання "Маніфесту авто-деструктивного мистецтва" (1959), у якому він описав авто-деструктивне мистецтво як "перш за все вид монументального мистецтва для індустріальних суспільств". В цей час митець працював над своїми дослідженнями "Політична теорія і практика мистецтва", загалом викладеними ним в п'яти маніфестах. Представляючи теоретичну частину на публічних лекціях та дебатах, Густав Мецгер доповнював її демонстрацією своїх інноваційних технологій створення творів мистецтв, наприклад, "живописом" в кислоті на нейлоні. 

 

У 1969 році він став першим редактором журналу Page лондонського Товариства комп'ютерного мистецтва.