У Мистецькому Арсеналі готують виставку до 30-річчя трагедії на ЧАЕС

«Clouded Lands» – арт-проект до 30-річчя трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, що відкриється 26 квітня о 18:00 в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12). Творча група «Food Of War» відтворить у ньому шлях радіоактивної хмари.

 

 

Учасники Food of War: Омар Кастанеда, Квентіна Валеро, Ернан Баррос, Сімоне Маттар, Мартін Хайдук, та Зінаїда Ліхачева. Українські художники, учасники виставки: Гамлет Зіньківський, Роман Михайлов, Владислав Новаковський, Анна Котц, Ярослав Коломійчук, Krolikowski Art, Зінаїда Ліхачева, Артем Волокітін, Степан Рябченко, Серій Погребиський, Юрій Мусатов. Більшість митців досліджуватимуть тему впливу Чорнобильської катастрофи на континент з точки зору споживання продуктів харчування. На виставці експонуватимуться нові арт-роботи, створені спеціально для проекту в Мистецькому Арсеналі.

 

«Будь-яка з робіт, представлених на виставці – це рефлексія на теми взаємозв’язку наслідків катастрофи з їжею та її споживанням, переосмислення їжі не лише як об’єкту споживання, але й як енергетичного джерела для розуму, який буває не в стані перетравити отриманий жахливий досвід, перетворюючи його на ментальну отруту», – розповідають організатори виставки.

 

Після виставки в Києві мистецька «радіоактивна хмара» рушить на Білорусь, Німеччину, Італію, Іспанію, Норвегію та Лондон.