У Музеї Ханенків триває виставка японського каліграфа Рюсекі Морімото

24 січня в Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки «Каліграфія», що знайомить з творами відомого японського каліграфа Рюсекі Морімото (3 серпня 1940 ‒ 13 грудня 2017). 

 

 Рюсекі Морімото
Усі зображення надано організаторами

Морімото знаний як талановитий майстер і невтомний популярізатор мистецтва каліграфії. Численні виставки майстра у багатьох країнах світу знайомили глядачів з складним і вишуканим мистецтвом сьодо — «шляху письма». В 2002 році Морімото подарував Національному музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків 26 робіт, які музей показував на персональних виставках художника.

 

Фрагмент роботи Рюсекі Морімото із колекції Музею Ханенків

 
У своїх спогадах про виставки Рюсекі Морімото Ольга Петрова, художниця, мистецтвознавця, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія» відмічає: «Роботи сенсея Морімото з їх орнаментальністю і водночас конструктивністю занурюють свідомість глядача в ауру таємниці. Словесний знак — ієрогліф, написаний майстром, сприймається як нерозгаданий інтригуючий лабіринт, що подразнює уяву. Як символ, каліграфічний знак багатозначний і невичерпний для вдумливого глядача. Він – тайна, яка, на думку Оскара Уайльда, "залишається дорогоцінною не лише для богів, але й для тих, хто молиться"».

 

Побачити виставку можна до 11 лютого 2018 року.


Вартість: за вхідним квитком до музею (40 грн дорослі, 22 грн студенти, 15 грн школярі та пенсіонери).

 

Фрагмент роботи Рюсекі Морімото із колекції Музею Ханенків