У Парижі реконструюють студію Альберто Джакометті

Протягом майже 40 років Альберто Джакометті творив у своїй студії, площею 23 кв. метри, на Монпарнасі.

 

«Там було дуже мало місця, він майже не міг рухатися, — каже Кетрін Греньє, директорка і головна кураторка «Фонду Альберто і Аннет Джакометті» в Парижі, де зберігається найбільша в світі колекція робіт художника. — Йому подобався хаос ... Він казав, що це схоже на вміст його черепа».

 

Коли Джакометті помер в 1966 році, не лишивши заповіту, його вдова Аннет врятувала все, що було у студії. Більш ніж через півстоліття студію реконструюють та відкриють для публіки.

 

Альберто Джакометті у своїй студії, 1960-і рр.

Фото: The Art Newspaper / © Ernst Scheidegger/Giacometti Foundation Archives; © Giacometti Estate (Giacometti Foundation + ADAGP)


Греньє говорить, що щільно заповнений простір буде радше втіленням робочого середовища Джакометті, а не точною копією того чи іншого дня. Новий простір, що вмістить виставковий та дослідницький центр, розміститься менше ніж за два кілометри від початкового розташування студії. Інститут Джакометті відкриється 21 червня в маєтку в стилі ар-деко, який раніше був студією художника та дизайнера інтер'єру Поля Фолло. 

 

Площа локації, відновленої архітектором Паскалем Грассо, становить 350 кв. метрів. Відвідування будуть проводитися тільки за попереднім записом, з фіксованими інтервалами часу для запобігання переповнення. Експозиція студії рідко змінюватиметься і в ній не буде копій. Побита меблі ті ж, що стояли у Джакометті протягом багатьох років, і всі роботи — «з усіх періодів його кар'єри, завершені, незавершені і навіть зламані» — оригінальні. Перша інсталяція за скляною перегородкою буде включати 58 робіт, 95 інших об'єктів і навіть пару пофарбованих стін.

 

Джерело: The Art Newspaper