У Парижі віднайшли втрачений ескіз да Вінчі!

Цього тижня паризький аукціонний дім Tajan оголосив, що кураторка з Музею мистецтва Метрополітен (Metropolitan Museum of Art) підтвердила автентичність віднайденого напередодні рисунку авторства Леонардо да Вінчі! Невеликий (19х13 см) ескіз зображає мученика Святого Себастьяна та був оцінений аукціонним домом в 15 мільйонів євро.

 

Віднайдений ескіз, авторство якого приписують Леонардо да Вінчі

Фото: Fox News

 

Вищезгаданий твір привернув увагу експертів ще в березні, коли чоловік приніс до аукціооного дому 14 необрамлених малюнків з колекції свого батька та показав їх Тадею Прату (Thaddée Prate), який завідує відділом творів старих майстрів. "У мене з'явилося відчуття, що це був цікавий малюнок ХVI століття, якому варто приділити більше уваги", — розповів дослідник в інтерв'ю Нью-Йорк Таймс. 

 

У свою чергу Тадей Прат вирішив показати ескіз Патріку де Бейзеру (Patrick de Bayser), незалежному арт-дилеру та консультанту, який спеціалізується на творах старих майстів. Де Бейзер звернув увагу на те, що малюнок створено художником-лівшею (яким був і да Вінчі). Він також помітив на звороті малюнку два маленькі креслення та написи у стилі скоропису, який виник в епоху італійського ренесансу.

 

Зворотня сторона ескізу, авторство якого приписують Леонардо да Вінчі

Фото: artnet

 

Зрештою, як вже зазначалося вище, автентичність твору була визнана також кураторкою італійського та іспанського живопису в Музею мистецтва Метрополітен  Кармен С. Бамбак (Carmen C. Bambach). Дослідниця зазначила, що віднайдений малюнок є найдовершенішим з трьох відомих ескізів, які пов'язують зі зниклим полотном із зображеннм Святого Себастьяна. Вона припускає, що рисунок було створено між 1482 та 1485 роками, коли да Вінчі жив у Мілані (у цей самий період ним було створено першу версію відомої картини "Мадонна в скелях").

 

Зауважимо, що загубдені твори Леонардо да Вінчі не знаходили з 2000 року!

 

Фото: The New York Times

 

Джерело: news.artnet.com