У Полтаві відкриється виставка фотографа Стівена Дженсена

6 лютого в галереї сучасного мистецтва JUMP у Полтаві відбудеться відкриття виставки «Осте сте»* – проекту фотографа Стівена Дженсена.

 

Традиція нічної вуличної фотографії вже сформувала деяку звичність сприйняття неонових вогнів й іншого міського сяйва, як атрибутів великих урбаністичних й промислових центрів, що знаходяться на передовій технологічного розвитку. Відкидаючи хмарочоси, мости, розв’язки й інші мегаломанські принади мегаполісів й переносячи решту естетики на провінцію, Стівену все одно вдається створити містифікацію досить масштабного мегаполісу з його надлишковим сяйвом й переливами різними відтінками.

 

Тут і далі – фотографії Стівена Дженсена із серії «Осте сте»

Усі зображення надано організаторами

 

Усі звичні вогні не просто нагадують про великі міста, але несуть в собі їх ідею, сутність. Вивіски, реклами, пронизуючи простір своїми променями, створюють химерні кольорові поєднання і відчуття переповненості простору, достатності. Таким чином, місто у Стівена підсвічується не лише ліхтарями й вивісками, але випромінюванням самої ідеї мегаполісу.

 

 

Звичайно, за самими вогнями виявляється усім звичне, поглинене землею, містечко з кітчевою естетикою й усіма ознаками провінційності. Вони нікуди не зникають й залишаються завзято присутніми на кожному знімку Стівена всією своєю матеріальністю й непорушністю напіврозвалин і базарів. Але окрім цього крізь товщу туману й густого повітря розходяться яскраві кольорові плями мимовільного прояву тої самої ідеї футуристичного міста.

 

Куратор: Антон Усанов

 

*Осте Сте – перший рядок вірша Михайля Семенка «Місто». Асоціюється зі схвальним вигуком вдалої знахідки «Оце це». Це воно – Саме воно – Оце це – Осте сте.