У столичному ЦУМі відкрилася виставка Івана Марчука

Напередодні літа у столичному ЦУМі (Київ, Хрещатик, 38, 7 поверх) відкрилася персональна художня виставка картин легендарного Івана Марчука – українського художника, який кілька років тому увійшов до британського список «Сто геніїв сучасності».

 

Усі зображення надано організаторами

 

Представлений Sky Art Foundation проект «Коріння» ("The Roots") об'єднав близька сорока полотен п'яти (з 12) авторських циклів широкого творчого діапазону – від філософськи проникливого «Голосу моєї душі» і гіперреалістичних пейзажів до витончених картин серії «Втомлена мелодія» (серію картин створено у 70-х роках та буде експоновано вперше) та сюрреалістичного космізму «Погляду у безмежність». Також митець пропонує глядачеві новий монументальний цикл своїх робіт «Кольорові прелюдії» (10 полотен), який експонується вперше.

 

 

«Ще в університетські роки я вирішив, що хочу бути ненормальним художником. Я не краще або гірше інших авторів, я просто – інший. Мої роботи – голос душі. Якщо ви запитаєте, як я їх створюю, то я відповім: просто піднявши голову вгору і побачивши небесну красу. Я дуже задоволений експозицією цього проекту, його організацією. Працюючи в майстерні, я по суті не бачу власних картин, і єдина можливість спостерігати за повноцінним проектом – виставка. Я бачу проект у ту ж мить, коли його бачить мій глядач», – ділиться сам автор.

 

 

«Унікальність цієї виставки у тому, що вона зібрала відразу кілька серій робіт автора. І, безумовно, ми бачимо відповідь публіки на це – величезна кількість відвідувачів проекту. Нічого дивного, адже експозиція робіт особистості такого масштабу як Іван Марчук – одна з найважливіших культурно-освітніх подій в Україні», – зазначає Дмитро Палієнко, засновник Sky Art Foundation.

 

Виставка триватиме до 27 червня, вхід для всіх охочих – вільний. Організатор заходу – Sky Art Foundation. Партнери – ЦУМ та Business Gallery Ukraine.

 

 

Про художника:

 

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва та Тернополя, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Його ім’я – у числі сотні геніїв сучасності (за версією британської газети The Daily Telegraph), які створюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

Народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Лановецького району Тернопільської області у родині відомого ткача. У 1951-1956 навчався у Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша. У 1959-1965 – у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва.

У 1965 році митець переїхав до Києва, де віднайшов власний шлях у мистецькому просторі, котрий дозволив стверджувати: «Я – єсмь!».

У 1979 році пройшла перша офіційна персональна виставка у Москві. 1989-2001 –  період еміграції (Австралія, Канада, США). 1997 – присвоєно Національну премію України імені Тараса Шевченка. 2006 – Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради.

2013 – 2018 – великий виставковий тур у Європі, Азії, Африці.

2016 – виставка «Генотип вольності» відбулася у Європарламенті.

Іван Марчук ділить свою творчість на дванадцять творчих циклів: «Голос моєї Душі», «Пейзаж», «Портрет», «Цвітіння», "Шевченкіана", «Кольорові прелюдії», «Нові експресії», «Натюрморт», «Біла Планета І», «Біла Планета ІІ», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у Безмежність». Доробок митця –  близько 5000 творів, понад 150 монографічних та 50 колективних виставок.