У Токіо з’явиться музей Яйої Кусами

Японська художниця Яйої Кусама відкриває свій власний музей в районі Сіндзюку в Токіо 1 жовтня. Галерея Девіда Цвірнера, що представляє Кусаму, підтвердила цю новину. Її нова серія картин «Моя вічна душа» буде представлена ​​на інавгураційній виставці в музеї «Створення — це самітне шукання, любов — це те, що наближає вас до мистецтва», яка триватиме з 1 жовтня до 25 лютого.

 

Яйої Кусама

Фото: Seattle Art Museum


New York Times повідомляє, що художниця замовила нову структуру, що світиться як ліхтар, розроблену Куме Секкеї, кілька років тому. У той час як п'ятиповерхова будівля була завершено в 2014 році, Кусама не багато говорила про свою мету. Можливо, вона згадала про це в інтерв'ю газеті Washington Post в лютому, коли її запитали, що стало головним досягненням в її кар'єрі. «Воно все ще попереду, — відповла Кусама. — Я збираюся створити його в майбутньому».


Музеєм керуватиме президент Tama Art University і директор Музею сучасного мистецтва Сайтама Тенсея Татебата. Щороку в виставковому просторі музею буде проходити дві виставки. У ньому також будуть розміщені популярні «нескінченні кімнати» художниці та інші об'єкти, читальний зал і архівні матеріали.

 

Джерело: Artforum