УКМЦ запрошує всіх охочих висловити незгоду з імітацією культурної реформи

9 лютого о 9:00 в Українському кризовому медіа-центрі громадськими активістами, культурними діячами, експертами та політиками буде оголошено вимогу мораторію:
- на ухвалення одноосібних законодавчих рішень у гуманітарній сфері, що не пройшли громадського та експертного обговорення; 
- на легалізацію азартних ігор, якщо в законодавстві не буде враховано гуманітарні інтереси суспільства, зокрема передбачено соціокультурний компенсатор від шкідливого впливу ігрових індустрій (ігрова залежність/деградація суспільства);

 

Фото: Антикор

 
Системна криза комунікацій між державою та громадськістю впевнено наближається до свого апогею. Сьогодні спільнота і культурні активісти обурені цинічним лобізмом можновладців проекту закону №5491 про український культурний фонд, який унеможливлює реальну реформу гуманітарної сфери за кращими європейськими зразками. Намагання усіляко нівелювати розроблений громадськістю та прогресивними народними депутатами законопроектом №3597 про державний фонд гуманітарного розвитку України виглядає як саботаж гуманітарної реформ зі сторони влади. 


Громадська платформа #SOSкультура наполягає на відкритому діалозі законодавчої і виконавчої гілок влади з власним народом. В іншому випадку ігнорування громадської думки та ініціатив має тлумачитися як початок диктатури.


«Хочу застерегти тих депутатів, які мають підтримати спущений згори кулуарний законопроект про український культурний фонд. Влада у такий спосіб робить чергову помилку. Знову підтверджуються слова великого Богдана Ступки, який колись мені сказав, що «скрізь, куди втручається влада – закінчується культура». Краще б вони почули справжній голос культури і підтримали проект, як вже рік як зареєстрований у парламенті – про державний фонд гуманітарного розвитку України. Кажу це не тільки тому, що я є його співавтором, але в першу чергу тому, що його відкрито і публічно створювали, обговорювали та підтримали ті, хто культуру дійсно створює. Натомість сьогодні нам пропонують чиновницьку підробку з якої забрали все прогресивне, все що мало б стати реформою. Спостерігаючи за всіма цими тенденціями, можу сказати, що імена всіх, хто створив та підтримає цю підробку згодом будуть згадувати у дуже негативному світлі», – народний депутат України Євген Рибчинський.


Серед іншого учасники події висловлять занепокоєння ситуацією в українському парламенті у якому зараз готуються до прийняття ряд необговорених із громадськістю законодавчих ініціатив.


«Сьогодні з жалем можна констатувати, що Верховна Рада України поступово перетворюється на місце інтриг та ошуканства, коли невиважені, кон’юнктурні та не обговорені із суспільством ініціативи у гуманітарній сфері стають предметом лобізму. Яскравим прикладом цього став законопроект №5491 про український культурний фонд, який цього тижня знову має бути винесений на голосування і який ризикує стати черговою імітацією культурної реформи. Все це відбувається незважаючи на застереження експертів та громади. Головне запитання – навіщо владі потрібен цей агресивний лобізм фейкового закону і чому вона так поспішає? Чому авторами законопроекту-імітації стали досить впливові депутати, за своїм профілем не дотичні до культури? Можновладці, які сьогодні декларують європейські цінності, не бажають жити за європейськими стандартами та ігнорують успішний досвід передових країн ЄС, перевірений десятиліттями. Це очевидно, оскільки замість підтримки прогресивного та реформаторського законопроекту №3597 про державний фонд гуманітарного розвитку, який вже рік чекає у парламенті, вони витрачають час і зусилля для створення недієздатного проекту-клону. Дивно, чому влада свідомо ставить хрест на справжній реформі гуманітарної сфери», – зауважила український арт-менеджер та засновниця Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна. 


У заході візьмуть участь: 

Рагнар Сііл, європейський експерт з культурної політики та креативних індустрій громадській діяч

Мирослав Попович, український філософ, академік НАН України

доктор філософських наук, професор, фахівець у галузі культурології, Наталія Заболотна, культурний діяч, президент Art Ukraine Foundation

Антон Дробович, експерт у сфері культури, кандидат філософських наук

Олена Салата, голова ГО «Культурна Асамблея»

Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана

Альона Матвієнко, продюсер, засновник Art Ukraine Foundation

Євген Рибчинський, народний депутат

Денис Силантьєв, народний депутат

Микола Томенко, народний депутат

Світлана Заліщук, народний депутат

Анна Романова, народний депутат 

Інші експерти й громадські активісти

 

До розмови запрошені усі зацікавлені в темі. 

Вхід вільний.