Українські художники допоможуть зруйнувати стереотипи про ВІЛ

1 грудня в Києві стартує соціально-культурна кампанія  Positive Life, в рамках якої відкриється виставка робіт українських художників на тему ВІЛ/СНІД.

 

Мета виставки «B POSITIVE» — продемонструвати підтримку і солідарність людям, що живуть з ВІЛ в Україні, а також подолання суспільних стереотипів про ВІЛ-інфікованих людей.

 

 

«Позитив — значить добро, відкритість, любов, прийняття, мир у всьому світі. Все це має бути в житті ВІЛ-позитивних людей, яке для суспільства, на жаль, є переважно в похмурих фарбах, оповито стереотипами і забобонами. Ми сповнені оптимізму позбавити суспільство від домислів, які стигматизують і дискримінують ВІЛ-позитивних людей. Я не є прихильницею колісниці творів мистецтва, що кочує з однієї виставки на іншу, тому ми представимо роботи, що спеціально створені для нашого проекту», — говорить автор проекту Positive Life Євгенія Смірнова.

 

Заявки на участь у виставці «B POSITIVE» приймаються до 15 жовтня.

 

 

Виставка «B POSITIVE» базуватиметься на конкурсі для українських художників. Роботи повинні бути створені безпосередньо для проекту і стосуватися проблем ВІЛ/СНІД в Україні. Роботи відібраних кандидатів будуть представлені на фінальній виставці в Києві в галереї Американського дому 1 грудня — у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Переможець отримає можливість провести персональну виставку в Американському домі.

 

В рамках проекту також відбудуться кінопокази, лекції та публічні дискусії на тему ВІЛ/СНІД.

 

З моменту виявлення вірусу в 1984 році, більше 35 мільйонів чоловік померли від ВІЛ або СНІДу, що стало однією з найбільш руйнівних пандемій в історії людства. На сьогодні в Україні зареєстровано 43 255 смертей від СНІДу, а 54 людини інфікуються ВІЛ/СНІДом щодня.

 

Проект реалізовують Східноєвропейське і Центральноазійське Об'єднання людей, що живуть з ВІЛ, громадська організація Small Heart With Art і America House Kyiv.