В Італії відновлюють незавершену картину Леонардо Да Вінчі

Італійський інститут Opificio delle Pietre Dure завершив першу фазу реставрації «Поклоніння волхвів» — ранньої роботи Леонардо Да Вінчі. Зараз картина розміщується у флорентійській Галереї Уфіці.

 

Друга фаза проекту передбачає повне відновлення дерев’яної панелі, на якій зображена картина Леонардо. Її планують здійснити до кінця 2015 року. Реставрація здійснюється завдяки гранту від асоціації Friends of the Uffizi. Бюджет відновлювальних робіт €170,000.

 

У 1481 році молодий Да Вінчі почав писати «Поклоніння волхвів» для монастиря Сан Донато в Скопето. Художник планував зробити великомасштабну картину масляними фарбами по дереву розміром 246 х 243 сантиметри, але не закінчив її через переїзд до Мілану в наступному році. Пізніше монахи зробили аналогічне замовлення Філіппо Ліппі, який завершив «Поклоніння волхвів» у 1496-му.

 

 

В основі «Поклоніння волхвів» лежить відомий біблійний сюжет народження Ісуса Христа, популярний серед художників. Тому не дивно, що  роботи з такою ж назвою є у сучасника Да Вінчі Сандро Боттічеллі та митців епохи Відродження Альбрехта Дюрера і Пітера Брейгеля-Старшого.

 

Леонардо Да Вінчі (1452–1519) — італійський художник, винахідник, медик, письменник і музикант. Да Вінчі вважається генієм, твори якого випередили свій час. Саме йому належать проекти гелікоптера, автомобіля, парашута. Найвідоміші картини Леонардо Да Вінчі: «Мона Ліза», «Тайна вечеря», «Пані з горностаєм».

 

За матеріалами: theartnewspaper.com