В Одесі покажуть харківську андеграундну фотографію 70‒90-х років

21 квітня о 21.00 у рамках рамках Odessa//Batumi Photo Days 2017 в Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться відкриття фотовиставки «Харків. 18+».  


«Харків. 18+» — це екскурс в андеграундну харківську фотографію 7090-х років. Куратор проекту — Сергій Лебединський. Сьогодні Харківська школа фотографії — це визнаний феномен, традиції якого підтримуються вже кількома поколіннями фотографів. На виставці буде представлено оригінальні роботи (90% експозиції складають оригінали робіт тих часів з авторських та приватних архівів) як з добре відомих, так і з серій, які раніше не публікувалися — Є. Павлова, Ю. Рупіна, О. Мальованого, Р. П’ятковки, С. Солонського, С. Браткова та Б. Михайлова. 

 

Євгеній Павлов. Сніданок в саду, 1988

 

Катерина Радченко, директорка Фестивалю Odessa//Batumi Photo Days: «Тема цьогорічного фестивалю "Завтра//Сьогодні" — це спроба дослідити розвиток концептуальної фотографії та визначити шляхи розвитку фотомистецтва в Україні загалом. Оскільки в Харкові виникли перші експериментальні спроби зародження нової (на той час і в ту епоху — 70-80 роки) фотографії, то важливо показати витоки української концептуальної фотографії. Виставка "Харків. 18+" — це історичний зріз, який зображує перші революційні зміни в українській фотографії».

 

Роман П'ятковка. Шабаш відьом, 1988


Сергій Лебединський, куратор виставки «Харків. 18+»: «Дуже цікаво паралельно до сьогоденної фотографії показати на фестивалі щось з нашої класики, щось історічне та фундаментальне. На мій погляд, таке поєднання є важливим в наш час, в умовах трансформації суспільства та ідентифікаційних процесів у ньому. Харківська фотографія — моє давнє захоплення, це значний пласт нашої фотографічної історії, велика кількість людських доль, які своє життя присвятили фотографії. "Харків. 18+" охоплює лише частину цього явища і торкається одразу декількох питань: по-перше, це спроба осягнути естетику Харківської школи у розрізі залучення тіла як інструмента висловлювання, а по-друге — це спроба показати фотографію так, як вона повинна була би висіти у музеї (якого, на жаль, нема)».

 

Виставка експонуватиметься до 26 квітня в Одесі в просторі Музею сучасного мистецтва Одеси (вул. Леонтовича, 5). Щодня з 12.00 до 19.00.


Фейсбук