В УКМЦ відбудеться публічне обговорення нагальності гуманітарної реформи

Art Ukraine Foundation та Київський офіс Інституту Кеннана запрошують стейкхолдерів соціокультурної сфери, політикум, представників громадських інститутів долучитися до публічного обговорення нагальності гуманітарної реформи та вироблення консолідованої позиції щодо модернізації законодавства про культуру, публічного адміністрування і державного управління в культурній сфері.

 

На фото тут і далі: Громадське обговорення Концепції соціокультурного розвитку України та проекту Закону «Про деякі питання соціального та культурного розвитку України, що відбулося у НКММК «Мистецький Арсенал»  02 вересня 2015 року

 

Найближчого робочого тижня у порядку денному Верховної Ради України цієї сесії ― є проект Закону «Продержавний фонд гуманітарного розвитку України» № 3597 та Закон «Про культурний фонд України» №5491. Ці два законопроекти, на перший погляд, можуть здаватися ідентичними.

 

Але прийняття одного закону унеможливлює інший. У разі прийняття Закону №3597 «Про державний фонд гуманітарного розвитку України» країна набуде можливість інтегрувати успішний європейський досвід розвитку гуманітарної та соціокультурної сфери на грантових засадах, маючи стабільне, законодавчо захищене фінансування за рахунок відрахувань від надходжень бізнесу, що виготовляє продукт, що може викликати залежність у людей ― азартного, тютюнового та алкогольного. Другий законопроект №5491 «Про культурний фонд України» пропонує невизначені перспективи державного фінансування культурної сфери, а також відомчий підхід і підпорядкованість Міністерству культури. Хто як не громадськість має сказати своє вирішальне слово щодо перспективи та шляху соціокультурного розвитку нашої країни на найближчі роки?

 


 

Важливо не допустити кулуарних домовленостей та кон’юнктурної змови. Громадскість має почути відповіді від ініціаторів закону №5491, який не виносився на громадське обговорення, чому замість того, аби забезпечити розвиток культури за рахунок надприбутків  алко/тютюно/азартної індустрій ― як це робиться у прогресивних країнах ― видатки знову хочуть покласти на плечі українських громадян. Адже це на багато років законсервує механізм фінансування культури. Громадскість також має почути думку незалежних експертів, народних депутатів та представників культурної спільноти.

 

Серед запрошених: представники широкої громадськості, Міністерства культури, народні депутати, ПОПОВИЧ Мирослав, БАЛАЯН Роман, КРИВДА Наталія, КОЖЕМЯКА Костянтин, НИЩУК Євген, ФОМЕНКО Світлана, МАЗУР Тамара, ПАВЛИЧКО Дана, КАРАСЬ Євген, РІЗОЛЬ Андрій, ФІЛІПОВ Володимир, САВАДОВ Арсен, ТІСТОЛ Олег, РОЙТБУРД Олександр, ТРОЇЦЬКИЙ Влад;

 

Ініціатори та автори законопроекту «Про державний фонд гуманітарного розвитку України» 3597: ЗАБОЛОТНА Наталія, ДРОБОВИЧ Антон, САЛАТА Олена, СМАГЛІЙ Катерина, ЗАЛІЩУК Світлана, ГРІЗА Віктор, МАТВІЄНКО Альона, ДЖЕМІЛЄВ Мустафа, СИЛАНТЬЄВ Денис, ГАЛАСЮК Віктор, КРУЛЬКО Іван, ДОБРОДОМОВ Дмитро, ЛИТВИН Володимир, ШКРУМ Альона, ЧЕРНЕНКО Олександр, ЛЕЩЕНКО Сергій, НАЙЄМ Мустафа-Масі, БЕРЕЗА Борислав, РИБЧИНСЬКИЙ Євген, ЧЕКІТА Геннадій, РЯБЧИН Олексій, ЛЯШКО Олег, ЧУБАРОВ Рефат, РОМАНОВА Анна;

 

Ініціатори законопроекту та автори «Про Український культурний фонд» 5491: ПОРОШЕНКО Марина, ШИМКІВ Дмитро, ПРОСКУРНЯ Сергій, ГУДІМОВ  Павло, ОСТРОВСЬКА-ЛЮТА Олеся, ГЕРАЩЕНКО Ірина, ЛУЦЕНКО Ірина, БУРБАК Максим, ЛЯШКО Олег, КНЯЖИЦЬКИЙ Микола, ФРІЗ Ірина, ПОДОЛЯК Ірина, КОНДРАТЮК Олена, ГЕРАСИМОВ  Артур, ІОНОВА  Марія, ГОПКО Ганна, СЮМАР Вікторія, КІРАЛЬ Сергій.

 

Зустріч «ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС І ЙОГО РЕЗУЛЬТАТ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ» відбудеться в Українському кризовому медіа-центрі (вул. Хрещатик, 2, Київ) 18 січня 2017 року о 14:00 - 15:30.

 

Обов’язкова акредитація преси, кількість місць обмежена.

+38 067 100 1728

info@artukraine.fund