«Венесуела/Україна: неочікувана розмова»

До 22 липня в Маямі, штат Флорида, триватиме виставка «Венесуела/Україна: неочікувана розмова».

 

Виставка досліджує синхронність двох політичних і соціальних потрясінь, які вибухнули наприкінці 2013 - початку 2014 року в Україні та Венесуелі. У той час як ці країни розділяє відстань у 9652 кілометри, події, про які йде мова, мають чимало схожостей і тісний зв'язок, який на перший погляд здається абсолютно незрозумілим і викликає багато запитань, відповіді на які дає сучасне мистецтво.

 

У виставці «Венесуела/Україна: неочікувана розмова» беруть участь художники, які народилися, виросли або мешкають у цих країнах. Представлені роботи розповідають про громадянські протести, що паралельно відбувалися в Україні та Венесуелі.

Організатори виставки вважають, що експонуючи ці роботи разом, можна зрозуміти природу подібностей і відмінностей конфліктів у цих країнах. Куратором виставки є Анна Мілашевич.

 

Карола Браво

 

З Венесуели свої роботи привезли Амалія Капуто, Карола Браво, Пепе Лопез і Тоні Вазкуез.

 

Амалія Капуто у тексті до своєї роботи пише: «Сучасне життя у Венесуелі проходить в страху, закони не працюють, насильство і брехня процвітають, а їжі не вистачає. Така ситуація спостерігається протягом півстоліття, але особливо загострилась вона за останні 15 років. Жорстка диктатура міцніє навіть у той момент, коли я пишу цей текст».

 

Венесуельські художники перейнялися масовими акціями і демонстраціями, що почалися зі студентських протестів взимку цього року і результати своїх рефлексій на цю тему представляють на виставці «Венесуела/Україна: неочікувана розмова».

 

Роботи, представлені на виставці

 

Від України на виставці представлено два проекти «Babylon 13» та «Страйк Плакат». 

 

Документальний проект «Babylon 13» було запущено кількома кінематографістами у Києві від тоді, як у листопаді люди з протестом вийшли на вулиці міста. Розуміючи історичну важливість усіх подій, що відбулися і продовжують відбуватися, група кінематографістів вирішила задокументувати це. Усього за кілька місяців групою Babylon 13 було створено понад 200 короткометражних фільмів. На виставці представлено: «Дизайн і громадянський протест», «Ми», «Перед Напад», «Попіл», «Україна з тобою».

 

Інший український учасник виставки «Страйк Плакат» соціальна ініціатива, започаткована декількома художниками в Києві. Проект був запущений у Фейсбуці з початком «ЄвроМайдану». На сторінку спільноти художники і дизайнери завантажували свої роботи і будь-хто міг роздрукувати їх і використовувати під час протестів. Одна з найвідоміших робіт ініціативи «Страйк Плакат» крапля на блакитно-жовтому тлі з написом «Я крапля в океані».

 

Роботи, представлені на виставці


Згодом «Страйк Плакат» став важливою соціальною і мистецькою платформою, відомою навіть за межами України. На сторінці спільноти розміщувалось по декілька плакатів в день. Дизайнери з усього світу створювали свої власні плакати і постили їх у мережі з хеш-тегами #PrayForUkraine #StrikePlakat.