"ВІН ТАМ ДЕ МИ" Руслана Тремби: досвід сакрального

5 жовтня о 19.00 у Щербенко Арт Центрі відкриється персональна виставка "ВІН ТАМ ДЕ МИ" українського художника Руслана Тремби. Проект відображає прагнення автора передати досвід неможливого суперечливого відчуття присутності поруч з нами чогось або когось більшого, аніж ми можемо осягнути.

 Переживання сакрального, недоступного нашому пізнанню, але пізнаваного лише чуттєво, містично та ірраціонально, художник виразив в картинах, об'єднаних в проект. Простота форм, чіткість і впевненість ліній, аскетизм у використанні кольору та обмеження зображення двомірним простором відсилають до ідей примітивізму. Яскрава експресивна динаміка робіт Руслана Тремби виходить за рамки традиційних фольклорних образів і релігійних сюжетів, але, в той же час, виразно передає глибинні риси української народної ментальності і духовності.

Художник, вибираючи шлях простого і прозорого символізму, звільняє свої роботи від натуралістичного зображення. Акцент на внутрішніх характеристиках об'єкта стирає бар'єр між глядачем і полотном. "ВІН ТАМ ДЕ МИ  це дивне почуття, коли розумієш, що за тобою спостерігають... це не фізична присутність чогось потойбічного, а, скоріше, легке втручання в підсвідомість. ВІН ТАМ ДЕ МИ – це все, що нас оточує", пояснює Руслан Тремба.

Персональна виставка Руслана Тремби "ВІН ТАМ ДЕ МИ" триватиме в Щербенко Арт Центрі (Київ, вул. Михайлівська, 22-В) до 5 листопада.