Виставка Франка Ауербаха триває у Великобританії

У галереї Tate Britain проходить виставка Франка Ауербаха – англійського художника німецького походження. Це перша велика експозиція лондонського авангардиста в Англії з часів проекту в Королівській академії, що відбувся в 2001 р.

 

Франк Ауербах. «Оголена в половину довжини» (1958)

 

До виставки увійшли близько 70 робіт художника, серед яких – переважно портрети та пейзажі. Арт-критик видання «Telegraph» Алістер Сук називає стиль Ауербаха «настільки скелястим, ніби він зсувається просто на картині».

 

Автопортрет (1958)

 

Франк Гельмут Ауербах народився у 1931 році в Берліні. З початком Другої світової війни хлопця евакуювали до Англії, де він здобув освіту і почав вивчати живопис. Визнання прийшло до Ауербаха вже в похилому віці. За оформлення британського павільйону на 17-й Венеційській бієнале він разом із німецьким постмодерністом Зігмаром Польке отримав нагороду «Золотий лев». Художник мав власне коло моделей, імена яких позначав на картинах через скорочені ініціали: «E. O. W.» – Естела Уест, а «J. Y. M.» – його дружина Джулієт Міллз. Нині художнику 84 і він продовжує працювати.

 

«Голова E.O.W.» (1959-1960)

 

«J. Y. M. сидяча №1» (1981)

 

Джерело: telegraph.co.uk

 

Ілюстрації: telegraph.co.uk, tate.org.uk