Влада Ралко та Володимир Будніков презентували серію арт-видань

11 лютого у Національному художньому музеї України відбулася презентація книг українських художників Влади Ралко та Володимира Буднікова: «Київський щоденник» (Влада Ралко), «Замість документа» (Володимир Будніков) та «Лінія розмежування» (Влада Ралко, Володимир Будніков).

 

 

На презентації художники розповіли про серію своїх робіт на папері, над якими вони працювали три роки. 

 

«Видання містять у хронологічній послідовності малюнки, які ми створювали від перших днів революції на Майдані та на початку й під час розгортання подій у Криму і війни на сході України. Книги можна також визначити як певний різновид умовних “щоденників”, де малювання відбувалося просто всередині реального часу, просуваючись малюнок за малюнком разом із розгортанням реальних подій» (Влада Ралко).

 


 

На презентації були, зокрема, присутні художник Анатолій Криволап, куратор Костянтин Дорошенко, колекціонер Борис Гриньов та інші. 

 

«Такі чудові видання сприяють популяризації наших художників, одразу видно їхній рівень. Серії робіт, про які йдеться, дуже цікаві. Я навіть планую придбати пару робіт, тому що вони фіксують певний часовий інтервал. Це щоденник. Часто ми навіть не помічаємо, наскільки події відрізняються впродовж якогось періоду. І ці книги допомагають систематизувати, переосмислити важливі процеси, до яких ти можеш повернутися у будь-який час і пропрацювати їх знову. Важливо, що сучасне мистецтво апелює до чуттєвого, моменту, адже ми іноді просто фіксуємо події, а тут митці пропонують не тільки подумати, а й відчути» (Борис Гриньов, колекціонер).

 

 

«Це, на мою думку, не щоденник, це початок величезної монументальної теми — як люди переживають свій страх перед війною, перед майбутнім, перед буттям узагалі. 

 

Митці називають це щоденником, щоб людина втратила обережність і взяла в руки подивитися його. А там полум’я, вибухи і пекло Данте. Кожна робота в цих книжках має все для того, щоб стати монументальним витвором мистецтва» (Дмитро Корсунь, мистецтвознавець).

 

Вихід у світ книг став можливим завдяки мистецькому об’єднанню ЧЕРВОНЕЧОРНЕ, яке було ідеологом і реалізатором проекту.

 

Автори висловлюють подяку:

- видавцеві — фамільній друкарні Huss;

- фотографові — Ігорю Окуневському;

- Національному художньому музею України (особисто — Оксані Баршиновій, мистецтвознавиці, модераторці дискусії; Юлії Литвинець, директорці музею).

 

Книги можна придбати:

1. Готель «Княжа гора», м. Канів, вул. Дніпровська, 1. Оплата: готівка, переказ на картку або розрахунковий рахунок.

2. Офіс IntRist, м. Київ, пр-т Павла Тичини, 1в. Оплата: готівка, переказ на картку або розрахунковий рахунок.

3. За телефоном (050) 157-57-48 або e-mail natalia@knyazhahora.com. Доставка кур’єрською службою. Оплата: переказ на картку або розрахунковий рахунок, післяплата кур’єру.

 

Більше про проект читайте в розлогому огляді Катерини Рай.