Власник Art Basel започатковує ярмарок сучасного мистецтва в Сінгапурі

Швейцарська компанія MCH Group, яка володіє ярмарком Art Basel, знову розширює свій глобальний перелік арт-ярмарків мистецькою подією у Сінгапурі ART SG, що відбудеться наступної осені. Новий арт-фейр — це спільний проект MCH Group, Сенді Ангуса (Sandy Angus) із Angus Montgomery Artsі та організатора заходів Тіма Етчелса (Tim Etchells).

 

Фото: The Art Newspaper

 
Це не перший випадок співпраці цих трьох сторін. У 2008 році Ангус і Етчелс запустили проект Art HK, яка зацікавила інвесторів Гонконгу. Виставка-аукціон стала хітом, тому Art Basel викупив її у 2013 році для створення Art Basel у Гонконгу.

 
Очікується, що близько 80 галерей із Сінгапуру та країн Південно-Східної Азії візьмуть участь у першій виставці ART SG, яка відкриється в Sands Expo та Convention Centre в готелі Марина Бей Сендс 1 листопада (і триватиме до 3 листопада 2019 року). Заявки розглядатимуться пізніше цього року, але, на думку прес-секретаря мистецького ярмарку, дилери уже продемонстрували «сильний інтерес» до неї.

 
У спільній заяві Ангуса та Етчелса йдеться про те, що Сінгапур заслуговує на виставку, яка має значення. «Це найкращий час для Сінгапуру, як флагманського міста у мистецтві та ключового художнього центру Південно-Східної Азії, — говорять вони. — Політ до міста займає менше ніж 2 години із кожного великого центру в зоні АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії — ред.), який представляє собою колективний ринок у 620 мільйонів людей, а це значно більше, ніж у Північній Америці, Єврозоні та на Близькому Сході». Національна галерея та Сінгапурський художній музей — це маркери того, наскільки «утверджена» сінгапурська художня арена.

 
Втім, виникають питання пов'язані з високою рентою та цензурою. Запущена у 2011 році Art Stage Singapore показала різке падіння кількості галерей в поточному році: 84 порівняно з 131 у 2017 році та 170 в 2016 році.

 
Попри це, Ангус і Етчелс кажуть, що кількість колекціонерів Південно-Східної Азії «останніми роками збільшується, а арт-сцена створює нові можливості». Вони відзначають, що Сінгапур сьогодні займає дев'яте місце у світі і перше місце в Азії з точки зору добробуту дорослого населення. ART SG «буде працювати над покращенням сінгапурської арт-сцени, і ми хочемо, щоб весь сектор у Сінгапурі отримав свою вигоду від арт-ярмарки, незалежно від того чи наявні прямі інвестиції чи ні», — говорять вони.

 

Джерело: The Art Newspaper

 

Переклала Наталка Руденко