Єгор Анцигін попросить двірників "помити" колективну пам'ять

14 квітня у Port creative hub (м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 10А) відкриється виставка Єгора Анцигіна «Розклад прибирання». Художник представить об’єкти та відеодокументацію проекту, створеного в рамках #PortArtStudio.


У проекті «Розклад прибирання» Єгор Анцигін досліджує процеси політики пам'яті в Україні. Чутлива до заборон і змін, пам’ять підвласна маніпуляції і використанню. Історія реконструює події, які вже минули і можуть бути відтворені.

 

Проект «Розклад прибирання»

 

Пам’ять — це одна з одиниць усвідомлення і самоідентифікації людини. Тому постає запитання — що ми пам’ятаємо? Як ми пам’ятаємо? І чому ми запа’ятовуємо одне і забуваємо інше? Сьогодні чимало уваги приділено політичній та культурній пам’яті, які нерозривно пов’язані з історією та формують ідентичність згори, і накладють, ніби матрицю, структуру поведінки, мислення і запам’ятовування через свята, інституції, траури та медійні канали.

 

Єгор Анцигін створив шість панелей з керамічним білим кахлем, на поверхню якого всі охочі могли нанести будь-які образи, а також давали невеликий коментар на тему політики пам’яті, наочним прикладом якої є процеси декомунізації. Останнім етапом проекту стане акт змивання, здійснений запрошеними двірниками як незацікавленими учасниками, які виконують свою рутинну роботу, не звертаючи увагу на зміст малюнків.

 

Проект «Розклад прибирання»

 

«Культурна пам’ять знаходиться у боротьбі із повзучим універсальним забуттям, і через різноманітні способи вираження фіксує культурні прояви з метою їх передачі у майбутнє, — коментує проект Єгор Анцигін. — Моя задача — проявити сам елемент «пам’ять», збираючи роздуми учасників проекту. Таким чином я навмисне акцентую увагу на процесах зміни культурної і полтичної пам’яті та виявлення тих елементів культури, що постійно забуваються і знов повертаються із небуття».

 

Побачити проект можна буде до 26 квітня.

 

* * *

Єгор Анцигін — художник, ленд-артист, викладач живопису. Народився у м. Дніпро, закінчив НАОМА за спеціальністю «монументальний живопис». Учасник групових і персональних виставок, художньої резиденції «Берег», фестивалю «Могриця», Київської бієнале сучасного мистецтва. Входить до складу художнього колективу «ККД» (Колектив конкретних дат). Постійний учасник пересувних антивоєнних виставок (Санкт-Петербург), мистецьких акцій, присвячних темі політики пам’яті в мистецтві.