За підсумками аукціону в Києві, українці активно інвестують у сучасне мистецтво

29 листопада у ЦСМ «М17» відбулися аукціонні торги робіт класичного, андерграундного та сучасного мистецтва CLASSIC UNDERGROUND CONTEMPORARY, які продемонстрували свіжі тренди на українському арт-ринку. А саме: великий інтерес колекціонерів до українського андерграундного і сучасного мистецтва, та невисокий попит на радянських класичних авторів.

 

 

Підвищеною увагою шанувальників арту на торгах користувалася робота «Т. Г. Шевченко» Алли Горської – при старті у $1500 картина пішла з молотка за $3960, творіння Віктора Зарецького «В автобусі» – стартуючи з $2000 роботу купили за $3300, а також картина Ігоря Григор'єва “Принципове питання” – продали за $1760 при початковій вартості $500. Також на торгах з молотка пішли твори Зої Лерман, Ернеста Коткова, Станіслава Сичова, Юрія Щербатенко, Федіра Тетянича.

 

У блоці сучасного мистецтва активними ставками виділилися: Михайло Деяк, роботу якого купили за $6050 (старт – $2500), Віктор Трубчанинов – роботу "Ритми розуму» продано за $8800 (старт – $5000), Роман Мінін та його “Алфавіт” (пішла з молотка за $3575 при старті у $2500), Романа Жука (роботу куплено за $5500.). Знайшли своїх покупців картини Матвія Вайсберга, Олега Тістола, Павла Макова, Сергія Базилєва, Влади Ралко та інших сучасних художників.

 

Михайло Деяк. Із серії «Essence of Things», 2015

 

«Радянська класика, включаючи роботу Миколи Глущенка, виявилася незатребуваною на цей раз. Втім, подібну тенденцію ми спостерігали восени минулого року - різкий інтерес до андерграунду і сучасному арту, і дуже мляве увагу до класиків. Це лише говорить про циклічність ринку, формуванні певних усталених трендів на ньому. Повторення свідчать про стабільні процесах на арт-ринку, що здорово. Упевнений, класичне мистецтва проявить себе на весняних торгах, як це зазвичай і відбувається», – підкреслює співвласник аукціонного дому “Золотое Сечение” Михайло Василенко, організатори торгів.

 

Загальна кількість представлених лотів – 114 робіт. У ході аукціону продано 41% лотів. З постаукціоннимі продажами результати склали 53%.