Знищення художніх майстерень в Пекіні призвело до сутички митців з поліцією

Більше ста митців долучилися до протесту в Пекіні, що призвів до сутички з поліцією та низки арештів, повідомляє видання artnet. Члени творчої спільноти вийшли на вулицю після того, як поліція почала зносити їхні художні майстерні на вулиці Сончжуань — у давньому пристанищі мистецької спільноти.

 

Художниця-протестувальниця дорікає поліції

Скріншот з відео

 

За свідченнями протестувальників, дві студії вже було знищено на момент, коли більше ста митців вступили в сутичку з такою самою кількістю офіцерів поліції, намагаючись зупинити знищення будівель. Зіткнення завершилося травмами та двома арештами, пише ArtAsiaPacific. Фотографія у Твіттері правозахисниці Сіан Лі показує як поліцейський вилами художника Шень Джінгдонг до землі, а на відео з місця подій можна побачити, як художниця кричить на мовчазних поліцейських, що стоять пліч-о-пліч, утворюючи стіну. 

 

Речі митців було викинуто на вулицю, права на компенсацію завданих збитків вони не мають. Уряд пояснює знищення майстерень тим, що вони були незаконно збудовані. Варто зазначити, що однією з причин незаконної забудови є постійне, починаючи з 2008 року, зростання орендної плати в Пекіні.

 

Раніше, 21 березня, на вулиці Сончжуань було знищено багато об'єктів з майстерні художника Хуа Юн. Ще двоє місцевих діячів — поет Ван Занг і активістка феміністичного руху Йе Хайан — були виселені з будинків у тому ж районі.