Сьоме техно-царство

Не зважаючи на те, що художниця Любов Малікова та мультимедійний проект TENPOINT (учасником якого є Максим Побережський) вже доволі відомі в художньому середовищі, вони, тим не менше, вирішили створити новий проект - арт-групу «DIS/ORDER». У 2011 році, в рамках виставки «Живопис вмер?», вони робили інсталяцію Re-animation в просторі «М17». Тому, 15 березня в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбулось не лише відкриття їхньої спільної виставки, а й своєрідна напівофіційна презентація нового «арт-бренду» їхнього творчого тандему.


У перекладі з англійської слово «disorder» означає безлад, розлад, запаморочення. Проте розділене майже навпіл косою лінією, воно за задумом авторів, має поєднувати в собі енергію хаоса та порядку.

Виставка «7th kingdom» нагадує великий конструктор, частини якого гармонійно розташовані в просторі. Найперше, з чим зустрічаються відвідувачі виставки – масштабна інсталяція з «уламків каменю», які наче зависли в повітрі й тримаються поряд завдяки невидимій силі спільного тяжіння. Ефект руху в космічному просторі підсилює відео, що спроектоване на об’єкти. Незримою, але не менш важливою частиною виставки є звуковий супровід від «Kotra». По периметру виставкового простору висять не обрамлені у рами прозорі аплікації. Розміщені на певній дистанції від стін, вони створюють додаткову ілюзію інтерактивного зображення. Завдяки прозорості матеріалу, глядач може «накладати» одне зображення на інше й таким чином робити власний «колаж образів».

На противагу першому залу експозиції, який наповнений повітрям й станом невагомості, другий нагадує лабораторію сучасного алхіміка, який з допомогою математичних алгоритмів та комп’ютерного програмування намагається створити Голема й починає з «мікроорганізмів» - чудернацьких жучків. Маленькі моделі, які насправді схожі на мутованих слимачків, були «отілеснені» з допомогою 3D-друку. Процес генерування відбувався з допомогою програми, алгоритм якої передбачає можливість випадкових елементів. Таким чином, можна говорити про те, що територія творчості поширюється й на технологічну сферу.

Загадковими елементами «техногенної майстерні» є математичні моделі реорганізовані у колажі "Reorder", відео з зображенням комп’ютерного моделювання та інсталяція "Техно-мох". Відчуття простору допомогло художникам обрати вдале композиційне розташування для цієї роботи. Тривимірні нашарування в кутку галереї справді викликають враження «експансії мікроорганізмів». Біологічний мотив зустрічався і в попередніх роботах Любові Малікової, наприклад у інсталяції «Популяції», експонованій у рамках скандальної виставки «Українське тіло» та роботі «Кулі. Спадок» в рамках конкурсу МУХі 2011.

Здається, одними з найцікавіших і трудомістких об’єктів виставки є паперові витинанки "Urban Cuts" створені, за словами Любові, в результаті «спонтанної ручної праці». Не типова, для цього традиційного жанру асиметричність та абстрактність здалеку нагадує ажурне хитросплетіння.

Тема технологій зазвичай має дещо металічний присмак, проте у виставці «7th kingdom» Любові Малікової та Максима Побережського кіберестетика виглядає цілком органічно та природно. Англомовна версія назви арт-групи видає певну інтенцію до міграції проекту за межі України, тому поспішайте зловити свої техновіруси в Малій галереї Мистецького Арсеналу до 31 березня. 

TENPOINT

Максим Побережський

Народився в 1978 в Києві. Закінчив НТУУ (КПІ), спеціальність - телекомунікації та зв'язок.

Олексій Тищенко

 Народився в 1978 році в Києві. Навчався в КНЛУ (Київський національний лінгвістичний університет). Перекладач турецької мови.

Виставки:

2008 - інтерактивна інсталяція «Гав-гав», Бурса, Київ

2008 - інтерактивна інсталяція «Паразит», GogolFest, Київ

2009 - інтерактивна інсталяція «Im-table» (спільно з Frontpictures) - «Квітвечір»

2009 - архітектурний realtime mapping «Macro», GogolFest, Київ

2010 - медіа-інсталляція «Light3», GogolFest, Київ

2010 - відео «GogolFest opening show», GogolFest, Київ

2011 - інтерактивна інсталяція «Flat», Інститут проблем сучасного мистецтва в рамках конкурсу МУХi 2011, Київ

 

 

Любов Малікова

Народилася 1985 року. Закінчила Національний Університет «Києво-Могилянська Академія» за спеціальністю соціологія. Паралельно з офіційною освітою 9 років вчилась образотворчому мистецтву в майстерні М. А. Шкарапута. З 2006 року займається ілюстрацією. Переможець конкурсу МУХі 2010.


Виставки:

2009 - об'єкт «Babushka», GogolFest, Київ

2010 - проект «LandEscape», Інститут проблем сучасного мистецтва в рамках конкурсу МУХi, Київ

2010 - проект «Галуження», GogolFest, Київ

2010 - інсталяція «Спадщина», бізнес-центр Артевілла, Київ

2011 - інсталяція «Кулі. Спадщина» Інститут проблем сучасного мистецтва в рамках конкурсу МУХі 2011, Київ

 

 

Фото: Максим Білоусов



06.02.2019

10.12.2018

07.12.2018

06.12.2018

05.12.2018

04.12.2018

03.12.2018

03.12.2018

30.11.2018

29.11.2018