«Знаходження Мойсея» пензля Альма-Тадеми було продано у сім разів дорожче оціночної вартості

Як повідомляє ArtDaily, картину "Знаходження Мойсея" (The Finding of Moses) Лоуренса Альма-Тадеми було продано на торгах Sotheby's у Нью-Йорку за 35,9 мільйона доларів, тим самим встановивши ціновий рекорд на роботи британського художника. Верхню межа попередньої оцінки, яка становила 5 мільйонів, таким чином, було перекрито більш ніж у сім разів.

За полотно боролися троє покупців (двоє - по телефону), торги тривали вісім хвилин. Попередній рекорд на роботи Альма-Тадеми було встановлено тією ж картиною у 1995 році; тоді її продали за 2,8 мільйона доларів.

"Знаходження Мойсея" вважається одним з головних шедеврів художника. У 1902 році Альма-Тадема відправився до Єгипту, щоб бути присутнім на відкритті однієї з Асуанських гребель, куди його запросив керівник будівництва Джон Ерд (John Aird). Крім того, Ерд замовив художнику картину; той запропонував три сюжети, з яких Ерд без коливань вибрав біблійну історію про виявлення немовляти Мойсея дочкою фараона.

Всього торги предметами європейського мистецтва XIX століття, що відбулися 4 листопада, принесли Sotheby's 61,5 мільйона доларів. Серед проданих лотів - дві картини із зібрання голлівудської актриси Демі Мур, вони пішли з молотка в цілому за 1,3 мільйона доларів.

За матеріалами artdaily.org