Чудеса архітектури - незвичайні фонтани світу (ФОТО)
«Кривавий фонтан». Уельський фонтан у Суонсі на Замковій площі. Спостерігати це незабутнє видовище можна тільки раз на рік - 1 березня, в день покровителя Уельсу Святого Давида Валмійського. Всі інші дні фонтан нічим не примітний, але саме 1 березня виникла така традиція підфарбовування води в червоний колір, через що жителі Уельсу прозвали фонтан «Кривавим». Червоною вода залишається аж до 9 березня.
«Співочий» фонтан, було побудовано в Дубаї у 2009 році, і він одразу перетворився на головний атракціон міста, привертаючи увагу безлічі туристів. Струмені фонтану піднімаються на висоту 150 метрів, утворюючи химерні форми та фігури. За допомогою 50 різнобарвних прожекторів і 6500 світлових індикаторів створюється близько 1000 варіантів світлової вистави для глядачів.
Фонтан «танцює» не тільки під класику, а й під сучасну музику. Це найдорожчий і найбільший фонтан світу.
Фонтан Треві у Римі. Найбільший фонтан в стилі бароко у світі. Це велика, масивна композиція - 26 метрів заввишки і 20 завширшки, що займає майже всю площу. Сам фонтан Треві нагадує сцену, в центрі - бог Океан у візку-раковині, а замість коней карету везуть морські коники.
У правій частині фонтану можна випити води з трубочок закоханих. Фонтан було побудовано у 1762 році архітектором М. Сальві.
Фонтан Невинних в Парижі. Назву свою він отримав від ділянки кладовища, на якому його було зведено. Фонтан Невинних спроектував видатний французький діяч епохи Відродження П'єр Леско і втілив у камені Жан Гужон. Фонтан знаходився на Цвинтарі Невинних до 1788 року, коли його вирішили перемістити. Нинішнє місцезнаходження він зайняв лише у 1858 році.
Фонтан Невинних є чудовим прикладом стилю маньєризму, поширеного в західноєвропейському мистецтві XVI століття, прихильники якого прагнули до того, щоб їх твори були високими і тонкими. Фонтан декоровано маленькими хлопчиками з крилами, звичайною прикрасою того часу
Фонтан Короля Фехда. Найвищий у світі фонтан розташовано на узбережжі Джедда в Саудівській Аравії, звідки й друга назва "Фонтан Джедда". Водний потік, який вистрілює споруда, досягає 313 метрів (ця висота порівнянна з Ейфелевою вежею без антени). Працює фонтан на морській воді, а прісна охолоджує електромотори насосів. Сама насосна станція на 30 метрах під водою. Фонтан освітлено 500 потужними прожекторами, які знаходяться на 5-ти островах.
Фонтан Харібди біля Залу Сіема в Британському Сандерленді. Це найбільший у світі фонтан-воронка, створений водним художником Вільямом Паєм. Харибдою в грецькій міфології звали сирену, що вкрала стадо волів у самого Зевса, за що той покарав її парою блискавок, перетворивши тим самим Харибду на гігантський вир, що неодмінно затягує в себе судна. Фонтан укладено в оболонку з прозорого пластику, в центрі щоп’ятнадцять хвилин піднімається повітряний вихор, що надає воді форму воронки.
Фонтан Боротьби в Канадському Монреалі. Це одне з творінь відомого канадського художника Жана-Поля Ріопеля. Струмінь води починає вивергатися з центру фонтану, потім поверхня води затягується туманом - дія відбувається поступово, поки щільним туманом не буде вкрито весь фонтан і прилеглу площу. Коли туман осідає, центральну частину фонтану оточує кільце палаючого вогню, який не вщухає протягом 7 хвилин. Виглядає це дуже ефектно - здається, що вогонь горить безпосередньо на поверхні води. Вогонь оточено бронзовими статуями людей і тварин. Весь процес триває приблизно 32 хвилини. Цю цікаву кінетичну інсталяцію можна спостерігати щогодини з сьомої до одинадцятої вечора. Фонтан було створено у 1969 році і до цього часу він виглядає дуже незвично.
За матеріалами fountainsinthecity.com