Аґостіно Кордейро: «Мати можливість побачити все це під одним дахом — надзвичайна подія і розкіш»
Сьогодні, 23 листопада Мистецький Арсенал спільно з португальською галереєю Cordeiros презентує виставку «60 років сучасного мистецтва». Відомий португальський колекціонер Аґостіно Кордейро привозить до Києва свою колекцію творів сучасного мистецтва, що є однією з найвизначніших колекцій у Європі. Україна зможе побачити роботи Енді Воргола, а також художників з США, Німеччини та Італії. Значну частину колекції галереї Кордейро складає доробок іспанських та португальських митців. Знавці мистецтва будуть приємно вражені творами іспанського художника Мігеля Барсело, каталонського живописця Антоні Тапієса, абстракціоніста Маноло Мільяреса, Рафаеля Каноґара, Луїса Фейто, Антоніо Маседо, Маріо Бісмарка та інших відомих майстрів, що посідають особливе місце у мистецтві останніх десятиліть. Щоб дізнатися більше про виставку, ART UKRAINE поспілкувався із паном Аґостіно Кордейро, власником галереї Cordeiros.
— Пане Кордейро, будь-ласка, розкажіть докладніше про виставку.
— Виставка називається «60 років сучасного мистецтва», бо на ній представлені роботи, що їх створено від 1950 років до наших днів. Інакше кажучи, ми привозимо роботи 60-ти художників, що працювали за 60 років існування сучасного мистецтва, — загалом 340 творів мистецтва.
— За якою спільною ознакою об’єднано ці 340 творів?
— Художники, яких ми хочемо показати київській публіці, працювали і працюють в різних стилях, різних напрямках… Наша мета — продемонструвати усю різноманітність, мультикультуральність сучасного мистецтва, що існує вже 60 років.
Енді Ворхол
— Тож які ще художники, крім «великого та жахливого» Воргола, будуть експоновані на виставці?
— Португальських художників буде 22, численніші іспанські — їх 26. Три автори з Німеччини: Пенк, Маркус, Люперц і Райнер Феттінг. А до того ж Сісела Бйорк, фінська художниця, що живе в Португалії вже багато років, американський живописець Роберт Гінан, Нікі Хоберман.
Крім двох творів Енді Воргола, будуть шість творів Антоні Тапієса, 41 твір Рафаеля Каноґара і дві картини Міґеля Барсело… На мою думку, мати можливість побачити все це під одним дахом —надзвичайна подія і розкіш!
— Як сталося, що для такої масштабної виставки ви обрали саме Україну?
— Ми помітили в жителів Україні значний інтерес до мистецтва. Тут величезна кількість музеїв, арт-просторів. Отже, ми подумали, що українцям будь-якого віку буде цікаво це побачити, тут зможуть оцінити колекцію, зрозуміти її.
Антоніо Маседо
— Пане Кордейро, як ви оцінюєте сьогоднішнє українське мистецтво?
— Ми бачимо, що на українській арт-сцені з’явилося багато нових імен, і сподіваємося, що за час нашого перебування в Києві ми з ними познайомимось ближче.
— Така масштабна виставка — справжня культурна взаємодія…
— Так. Крім картин ми привеземо багато книг про мистецтво. У виставці беруть активну участь Посольство Іспанії та Португалії. Бо ця виставка — чудова нагода представити не лише португальське мистецтво, а й португальську культуру.
— На жаль, ми небагато знаємо про португальську культуру та португальське мистецтво…
— Невже? На мою думку, в Португалії є дійсно дуже добрі художники. Чимало з них вже набули значної слави. Сподіваюсь, що нарешті люди в Україні познайомляться з португальським мистецтвом. Адже на відкриття виставки приїдуть і деякі видатні художники.
— Хто саме?
— Приїдуть Антоніо Маседо та Маріо Бісмарк. Також буде Томас Паредес, президент Мадридської асоціації арт-критиків, персональний консультант Іспанської Королівської сім’ї з питань мистецтва.
— Що ви можете сказати про експозиційний простір, який вам запропонував Київ?
— Нам дуже подобається. Передусім ми зустріли тут дуже професійну команду, чому були надзвичайно раді. По-друге, сам простір дивовижний, чудовий для такого роду виставок. Я думаю, за рівнем він цілком відповідний виставці. Я певен, що в Арсеналу є всі можливості стати одним з найважливіших арт-просторів у Східній Європі.
Анна Ландіхова