Кендіс Брайтц: «Збірний портрет» південноафриканської художниці

В PinchukArtCentre повним ходом йде підготовка до наступної виставки, відкриття якої відбудеться 12 лютого. Цього разу простір галереї буде розділено на кілька окремих експозицій: Деміен Ортега з проектом «Інструментальний Біт», Кендіс Брайтц, яка залучила до своєї роботи всіх бажаючих киян; два проекти, що стосуються безпосередньо колекції арт-центру – Collection Platform 1. Циркуляція (включає роботи світових митців) та PAC-UA 1 (сфокусований на роботах українського художника Василя Цаголова).

Кендіс Брайтц позує для українських фотографів в кафе PinchukArtCentre SkyArtCafe

Мексиканець за походженням Деміен Ортега давно відомий в світі сучасного мистецтва. Розпочавши художню «кар’єру» з малювання карикатур на політичну тематику, він поступово перейшов до роботи з масштабними скульптурами та інсталяціями, досліджуючи економічні, естетичні та культурні ситуації в контексті консюмеризму. Роботи Деміена виставлялись в таких відомих галереях як Centre Pompidou, Tate Modern, Museum of Modern Art LA; художник також був учасником п’ятдесятої Венеційської бієнале. Наразі він курсує між Берліном – місцем свого нинішнього проживання – та Києвом, де готується показати нам світ звичайних речей, але під дещо іншим кутом зору.

Кендіс Брайтц позує для українських фотографів в кафе PinchukArtCentre SkyArtCafe

Кендіс Брайтц прибула в Київ у свій тридцять дев’ятий день народження – 29 лютого – і залишиться аж до відкриття виставки. Народжена у Південно-Африканській Республіці, художниця змінює континент кожну декаду і місцем її резиденції зараз є також Берлін. Крім того, вона постійно мандрує, оскільки це є частиною її художнього процесу.

Кендіс Брайтц відвідує майстерню київської художниці Галдецької Світлани

Кендіс Брайтц працює в царині відео-арту, досліджуючи складні «стосунки» пересічного глядача із образами з телеекранів. У PinchukArtCentre ми побачимо кілька вже відомих робіт, таких як присвячена Джону Ленону «Working Class Hero», а також зовсім новий експериментальний проект «Кендіс Брайтц: Ти + Я», задля якого, власне, художниця і проведе стільки часу в Україні.

Кендіс Брайтц відвідує майстерню київської художниці Галдецької Світлани

Звернувшись до українців з відкритим листом, Кендіс запропонувала всім бажаючим створити її портрет, який стане елементом майбутньої експозиції. Цікавим є те, що вона аж ніяк не обмежує стиль та спосіб виконання роботи, наголошує на свободі вибору засобів та необов’язковій причетності автора до професійного художнього середовища. В минулу суботу Кендіс кілька годин спілкувалася з тими, хто долучився до проекту, а вже на цьому тижні учасники були розділені на окремі групи: тих, хто бажає малювати, писати чи фотографувати портрет Кендіс Брайтц.

Кендіс Брайтц спілкується з молодими художниками та позує для них

Вона слухняно позує художникам та фотографам, відповідає на запитання, що допомагають талановитим киянам розібратися, хто ж така Кендіс Брайтц. Крім цього, художниця активно відвідує майстерні українських митців (Алевтіна Кахідзе, Ігор Гайдай та інші), проведе зустріч з дизайнерами (Лілія Літковська, Саша Каневський) та з’явиться в ефірі національного телебачення. На наступному тижні плануються кілька її лекцій та майстер-клас в Національній академії мистецтв України. За подальшою активністю Кендіс Брайтц можна слідкувати на офіційній сторінці PinchukArtCentre у мережі facebook.

Кендіс Брайтц спілкується з молодими художниками та позує для них

Проект «Кендіс Брайтц : Ти + Я» розпочався в Києві та надалі буде продовжений у Лондоні, Нью-Йорку та інших містах. Найкращі з точки зору художниці роботи будуть відібрані для постійної експозиції і будуть виставлятися у різних галереях світу в рамках цього проекту.

Ознайомитися з умовами участі в проекті можна на сайті www.pinchukartcentre.org



06.02.2019

10.12.2018

07.12.2018

06.12.2018

05.12.2018

04.12.2018

03.12.2018

03.12.2018

30.11.2018

29.11.2018