«Українські сезони» в США
У Маямі відкривається нова галерея, яка спеціалізуватиметься на українському мистецтві. Подробиці у спеціальному репортажі Анни Мілашевич.
Українські художники відтепер мають постійний майданчик для презентації своїх проектів американським глядачам та колекціонерам – галерея з Майамі Black Square Gallery запланувала цілу низку проектів із участю наших співвітчизників.
Засновники галереї, шукаючи інформацію про мистецькі процеси у пострадянських країнах, серйозно зацікавилися українськими художниками, і вирішили спрямувати кілька масштабних виставок на ознайомлення американців з сучасним мистецтвом України.
«Я був щиро здивований, знайшовши таких самобутніх та цікавих митців. В США про українське сучасне мистецтво майже нічого не відомо, але ви маєте художників, які можуть зайняти гідне місце у світових арт-процесах», - ділиться один із співзасновників Black Square Gallery Рональд Крітцлер.
Він розповів, що на даний момент в Майамі заплановано кілька суто українських виставок, а також групові проекти за участю американських, європейських та українських митців. При цьому пан Крітцлер звернув увагу на те, що українські експозиції відбудуться в найгарячіший арт-сезон: у жовтні- лютому до Флориди приїжджає безліч колекціонерів, а у грудні, під час Арт Базель Майамі Біч, тут збирається увесь мистецький світ: куратори, критики, директори музеїв тощо.
Галеристи звернули увагу як на корифеїв вітчизняного мистецтва, так і на талановиту та перспективну молодь. Так, під час Арт Базель Майамі, Black Square Gallery запропонує відвідувачам проект Віктора Сидоренка «Жорна часу», яким митець представляв Україну на Венеціанській бієннале.
Молоді митці візьмуть участь у кількох групових проектах разом із американськими колегами, а в січні заплановано персональну виставку Жанни Кадирової. Відкриється «український сезон» експозицією фотографії Антона Соломухи.
«Це здорово, що є люди, які щиро бажають дати українським митцям шанс вийти на світовий арт-ринок. Це дуже сміливий крок, адже «розкручувати» митців з майже невідомої країни – важка справа та великий ризик», - вважає Жанна Кадирова.
«Колись на назву галереї нас надихнув Казимир Малевич (Black Square Gallery з англ. – «Чорний квадрат». – прим.автора), і лише нещодавно я дізнався, що він народився і почав творчу діяльність у Києві. Це знак», - посміхається Рональд Крітцлер.
Запрошені до співробітництва українські митці теж налаштовані позитивно, і сподіваються, що Black Square Gallery стане певним культурним мостом між арт-середовищем України та США.
Що ж, щиро бажаємо успіху.
Адреса галереї: 2248 NW 1st Place, Miami, FL 33127 USA