Що таке перформанс і з чим його їдять! Дізнайтеся в суботу в Національному музеї!

Національний художній музей України презентує перформанс-лекцію Лариси Бабій  «Чому перформанс?»

Коротко, перформанс (performance art) – це вид мистецтва, який визначається процесом, який розвивається у часі та передбачає активну участь художника і, таким чином, звертає увагу на взаємовідносини між митцем, роботою та глядачем. Роз Лі Ґолдберґ, яка написала авторитетну історію мистецтва перформансу (Rose Lee Goldberg, Performance Art: From Futurism to the Present), стверджує, що перформанс існує як мистецький засіб ще від доби Відродження. З 1960-их років, мистецтво перформансу потужно розвивається і межі його визначення розширюються.

 Перформанс піднімає питання про сутність та функцію мистецтва та функціонування інституцій, таких як, наприклад, арт-ринок, галерея, музей. Останніми роками провідні світові музеї, в тому числі НХМУ, стали цікавитися мистецтвом перформансу та розглядати питання його збереження та представлення у музейному просторі.

У перформанс-лекції Лариса Бабій представить свій погляд на мистецтво перформансу, яке ставить більше питань, ніж дає відповідей. Лекція складатиметься із питаннь та відповідей. 

Перформанс-лекція презентується у рамках серії перформансів «Заручник в НХМУ», яка продовжується щомісячними перформансами в першій половині 2011 року. Перформанси, зібрані куратором Ларисою Бабій, досліджують, як живий процес мистецької акції взаємодіє з музейними часом та простором, та розглядають такі питання: Що значить бути заручником музею? На яких умовах та з ким можна вести переговори? Які можливі стратегії звільнення? Де взагалі свобода? 

Лариса Бабій працює в Україні як куратор, критик, митець. ЇЇ статті про сучасне мистецтво опубліковані на korydor.in.uawww.artmargins.com та www.openspace.ru. У вересні 2010 р. ініціювала платформу неформальних дискусій «На Підлозі» у Фундації Центр Сучасного Мистецтва. Співпрацює з TanzLaboratorium з 2008 р.

 

Мікеланджело Пістолето, перформанс під час Венеційської Бієнале 2009

 

5 березня, субота, 15.00 у Національному художньому музеї України (Київ, вул. Грушевського, 6)