«Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ – поч. ХХ ст.» у Національному художньому музеї України
27 травня о 17.00 у Національному художньому музеї України відбудеться презентація проекту «Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ – поч. ХХ ст.»
Куратор проекту: Ольга Жбанкова
Виставка «Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ – поч. ХХ ст.» є продовженням великого художнього проекту, започаткованого два роки тому. Мета його – «вивести» до глядача експонати, що постійно зберігаються в музейних фондосховищах.
В колекції НХМУ збірка творів майстрів-представників класичного мистецтва, котрі жили і працювали в Києві, найбільша за своїм обсягом.
Часові параметри експозиції висвітлять шляхи розвитку українського мистецтва періоду, коли відбувалося становлення та ствердження Києва як значного культурного центру.
А. Маневич, "Вулиця в провінції"
Виставка має ретроспективний характер. Зачинається вона творами Г. Гроте, виконаними в дусі академізму, де з документальною точністю зображені види Києва середини ХІХ ст., а закінчується роботами представника авангардного мистецтва О. Богомазова, в яких експресія динамічних форм моделює нову, далеку від ілюзорності, реальність.
В експозиції будуть представлені твори М. Мурашка, засновника та незмінного керівника Київської рисувальної школи (1875-1901), що являла собою значний культурний осередок. Експонуватимуться й роботи учнів «старого вчителя» - таких корифеїв живопису як М. Пимоненка, Г. Світлицького, Ф. Красицького, а також художників – С. Костенка, Г. Дядченка, І. Селезньова, в мистецтві яких віддзеркалились реалістичні спрямування українського малярства межі століть. Серед когорти художників-киян чільне місце на виставці посідатиме С. Світославський, один з фундаторів національної школи пейзажного живопису.
Мистецтво початку ХХ ст. репрезентуватимуть яскраві, виповнені декоративної сили полотна О. Мурашка, А. Маневича, М. Бурачека, Ф. Кричевського, в яких реалістичні традиції вітчизняного малярства та риси національної самобутності органічно поєдналися з живописно-пластичними новаціями європейських художніх течій таких, як імпресіонізм і модерн.
М. Пимоненко, "Молодиця"
Більшість експонованих творів присвячено Києву – тут і зображення його живописних куточків (пейзажі Г. Гроте, С. Світославського, А. Маневича, М. Бурачека), портрети видатних людей, котрі багато зробили для розвитку рідного міста (роботи О. Мурашка, М. Пимоненка, І. Селезньова).
Загальна кількість творів, які будуть представлені в експозиції виставки – понад 90. Багато в чому доповнять картину художніх процесів, що відбувалися в Києві середини ХІХ – початку ХХ ст., й архівні матеріали з фондів НХМУ
Національний художній музей України
Адреса: вул. М.Грушевського, 6; Київ, 01001
Тел. для довідок 278 7454, 278 1357; факс 278 7454; е-mail: pr@namu.kiev.ua