Хроніка курортного арту. «Із життя відпочивальників» Євгена Петрова

21 травня в київській галереї сучасного мистецтва ЦЕХ стартувала виставка українського художника Євгена Петрова «Із життя відпочивальників». Митець народився в Херсоні, живе і працює в Одесі. Перший персональний проект – «Аквапарк» (2008). Роботи Петрова експонувалися в Парижі, Берліні, Варшаві та інших великих містах в Україні і за кордоном.

 

Тут і далі – фото автора з виставки

 

Виставка в ЦЕХу – перший проект митця без жодної картини (Євген Петров відомий у першу чергу майстерним акварельним живописом). Про свою скульптурну практику художник розповідає так: «Деяких персонажів, яких малюю, цікаво втілити потім у скульптурній формі. А буває, коли малюю акварелі, не вистачає об’єму і достовірності. Хочеться обійти моїх персонажів, подивитися як вони виглядають з усіх ракурсів. Тоді я ліплю».

 

 

 

 

«Із життя відпочивальників» – це десять скульптур малих форм та один об’єкт (масивний витвір «Останній Едуард»). Роботи втілені в поєднанні різноманітних матеріалів, а саме: каменю, оргскла, дерева, полімерної глини, акрилу, скловидної смоли. У своїй творчості митець вбачає поєднання таких мистецьких течій, як реалізм і постмодернізм.

 

 

 

 

Перша скульптура, що була створена митцем у рамках серії – «Хлопчик із акулою». «Впертий енергійний хлопчик, спіймав свою чергову жертву – сірого хижака, з метою продемонструвати свою силу та спритність», – коментує художник. – «Виглядає органічно. Дітям я це вибачаю, але дорослі в моїх творах завжди стають жертвами “морських убивць”».

 

 

 

 

Натхнення і образи Євген Петров почерпнув на одному з одеських пляжів. Роботи віддзеркалюють погляд митця на відпочивальників та їхнє повсякдення. За словами художника, серія «Із життя...» є логічним втіленням попередньо накопиченого матеріалу, адже перед тим, як почати ліпити, митець спостерігав і фотографував, шукаючи найбільш самобутніх персонажів. «За моїм глибоким переконанням, словосполучення “курортна культура” не може бути застосоване щодо відпочивальників у курортному місті Одеса», – характеризує автор зображуваних суб’єктів. – «Культурних я б не ліпив».

 

 

 

 

Творчий інтерес Євгена Петрова спрямований на сьогодення. У своїх роботах митець прагне якомога точніше передавати характери сучасників. «Із життя відпочивальників» – це добірка найяскравіших типажів українського курортного міста. Доповнювати проект митець не планує, оскільки вважає, що висловився з цієї теми повністю.

 

 

 

 

 

 

Побачити роботи можна до 16 липня.