Культурний маршрут (18-24.07)

Літо не могло пройти повз українських митців, тож цього тижня в НХМУ покажуть «морські» твори з колекції музею. Тим часом Юрій Соломко презентує продовження «Художньої картографії», Ройтбурд і Тістол зустрінуться із українськими дизайнерами, у Франківську відбудеться виставка абстрактного мистецтва, а на Одеському кінофестивалі покажуть тотальну інсталяцію.

 

Робота Юрія Соломка

 

«Внутрішнє кіно» – проект, що стартує 19 липня в рамках арт-програми 7-го Міжнародного Одеського кінофестивалю. Учасники виставки створять тотальну інсталяцію на базі музею Одеського морського флоту. Із іншими заходами програми можна ознайомитися тут.

 


 

Також 19 липня у відділенні Спілки художників в Івано-Франківську (вул. Незалежності, 53) відкриється виставка «Абстракція». Подібні фестивалі абстрактного мистецтва тривають у Франківську від 2010 року.

 


 

20 липня у Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) розпочнеться групова виставка «Мистецтво бачити». Роботи Олександра Ройтбурда, Олега Тістола та інших відомих українських художників поєднають із інтер’єрним дизайном провідних вітчизняних студій.

 

 

21 липня о 19:00 в Карась Галереї (м. Київ; Андріївський узвіз, 22а) розпочнеться виставка Сергія Панасенка «Hardcore». Художник поміркує про стостунки між мистецтвом і релігією.

 

 

Так само 21 липня о 17:00 у галереї «Арт-Кафедра» (м. Луцьк; вул. Карбишева, 1) відкриється проект «Контрасти метафор». Він об’єднає 200 творів 26 митців із Києва, Львова, Луцька, Одеси, Миколаєва, Ужгорода, Івано-Франківська, Тернополя.

 

 

22 липня дніпровська художниця Аліна Гаєва відкриє персональну виставку у тернопільській галереї Bunkermuz (вул. Шевченка, 1). У проекті «Рабство» вона звертається до теми дискримінації людей – расової, сексуальної тощо.

 


 

«Море всередині» – екскурсія, що відбудеться у суботу, 23 липня, о 15:00 в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6). Юлія Зиновіїва ознайомить відвідувачів із творами на морську тематику із колекції музею.

 

Сергій Васильківський. Кримський берег (1890-ті рр.)


Тим часом до 29 липня у Mironova Gallery триватиме виставка «Спекотне літо» Юрія Соломка. Це продовження циклу «Художня картографія», в якому митець міркує про літню спеку.