Культурний маршрут (20-26.04)

Цього тижня в Одесі з інтервалом в один день стартують дві вартісні виставки – про Революцію Гідності та Анну Кареніну. Увага столичних поціновувачів арту буде повністю сфокусована на подіях V «Книжкового Арсеналу», а меломани Тернополя в цей час відриватимуться на фестивалі андерграундної електронної музики.

 

Андрій Сагайдаковський. «Пейзаж» (2015, килимок, олія)

 


У понеділок, 20 квітня, о 19:00 в Галереї мистецтв ім. О. Замостян (м. Київ; вул. Іллінська, 9) відбудеться відкриття соціального освітньо-мистецького проекту «АРТіФАКТИ». Це ініціатива громадської організації «Здорове людство», реалізована у форматі 5-денної виставки робіт українських художників, циклу творчих вечорів і майстер-класів поетів, музикантів, художників, театральних діячів. У програмі заходу – перформанс від Алевтини Кахідзе та майстер-клас від Антона Логова. В рамках проекту також буде представлено виставку художників, які виставлялися в Я Галерея.  «АРТіФАКТИ» триватимуть до 24 квітня.

 

 

У цей же день, 20 квітня, о 19:00 у Харкові в галереї COME in (вул. Данилевського, 26) розпочинається виставка італійського ілюстратора Габріеля Дель’Отто. В проекті «Inferno» автор малюнків до коміксів відомого видавництва «Marvel» презентує ілюстрації до «Пекла» Данте Аліг’єрі. На відкритті експозиції можна буде також познайомитися зі співавтором Дель’Отто – Франко Нембріні.

 

 

22 квітня агенція Art Management спільно з Києво-Могилянською бізнес-школою [kmbs] організовують майстер-клас Агати Етманович «Нове життя старого заводу», присвячений оновленню індустріальних просторів за допомогою культурних ініціатив. Подія відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Волоська, 8/5, 4 корпус НаУКМА, 4 поверх, Ideas Gallery. Початок – о 18:30.

 

 

Також 22 квітня о 19:00 аукціонний дім «ARSANI» запрошує на відкриття виставки аукціону «Живопис, нумізматика, антикваріат». На ній можна буде подивитися на роботи відомих представників мистецтва зі світовим ім’ям, зокрема – на картину «Кульбаби» відомого французького імпресіоніста Клода Моне. Аукціон експонатів проекту відбудеться 25 квітня о 18:00 за адресою: м. Харків; вул. Дарвіна, 9.

 

 

З 22 до 26 квітня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 10-12) триватиме V Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Цьогоріч в програму увійшло близько 200 літературних подій, серед яких – презентації нових книг, зустрічі з письменниками, дискусії, публічні інтерв’ю, театральні перформанси. В рамках фестивалю також відбудуться окремі виставкові проекти: «Забобони» Андрія Хіра (арт-центр «Я Галерея»), «ЛайкХокку» Ігора Гусєва (Dymchuk Gallery), «А4. Кулькова ручка» (Карась Галерея). Вперше в історії фестивалю на 2 поверсі Мистецького Арсеналу розташується експериментальна арт-сцена. Детальніше з мистецькою програмою V Книжкового Арсенала можна буде у спеціальному випуску «Культурного маршруту», який з’явиться на сайті ART UKRAINE вже завтра.

 

 

В цей час меломани Тернополя зможуть відвідати фестиваль електронної андерграундної музики «Гамселить». З 22 до 26 квітня на ньому виступатимуть музиканти зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Києва, Дніпропетровська, Одеси, Вільнюса, Вроцлава. А в галереї «Бункермуз» та на теренах основної локації фесту відбудеться виставка медіа-мистецтва Function.

 

 

В Галереї Львівської національної академії мистецтв розпочинається виставка аспірантів і професорів Інституту образотворчого мистецтва Університету ім. Яна Кохановського в м. Кельце (Польща) – «Барва, Образ, Символ». Експозиція складатиметься з живописних та графічних творів молодих польських художників та їх промоутерів – професорів академій мистецтв Варшави, Кракова, Лодзя, Познані. Відкриття – 22 квітня о 17:00.

 


 

23 квітня о 19:00 Кіноклуб «Врятуй Жовтень» влаштує єдиний у Києві показ стрічки «Людський капітал». Це фільм італійського режисера Паоло Вірдзі у стилі нео-нуар за мотивами твору американського письменника Стівена Амідона, що розповідає про ДТП, яке змінило долі двох родин на межі банкрутства. Кіносеанс відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Горького, 176; 3-й поверх. Кошти з продажу квитків підуть на відновлення кінотеатру «Жовтень».

 

 

Так само в четвер, 23 квітня, о 19:00 на дніпропетровській локації Я Галерея (вул. Гусенка, 17) відкривається виставка Андрія Сагайдаковського – «Пейзажі». Це розписи олійними фарбами на килимах, через які автор пропускає образи казок Братів Грімм, українського фольклору, Вінери Мілоської та інші художні деталі. Вона триватиме до 6 червня.

 

Андрій Сагайдаковський. «Забави» (2015, килимок, олія)

 

«Наболіле» – новий проект медіа-художника, дизайнера, філософа та музиканта Миколи Карабіновича, відкриття якого відбудеться 24 квітня о 18:00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5). На своїй другій виставці Карабінович презентує фотографії, живопис, об’єкти та відео, присвячені подіям 2013-2014 років в Україні.

 

 

Наступного дня в Одесі стартує ще один вартий уваги мистецький проект. Виставка «9 життів Анни Кареніної» продемонструє роботи сучасних художниць, натхненні хрестоматійним образом із твору Льва Толстого. «9 життів...» відкриються 25 квітня о 15:00 в Одеському художньому музеї (вул. Софіївська, 5а) і триватимуть до 14 травня.

 

 

25 квітня о 19:00 на камерній сцені театру ім. Івана Франка (м. Київ; Площа Івана Франка, 1) відбудеться  прем’єра вистави «Возлюби». Мультимедійний театральний проект режисера Романа Мамонтова включає в себе виставу у виконанні 7 акторів, музичний супровід театру «Голос Вогню», а також мультимедійну відео-проекцію з використанням новаторських технологій від театру тіней «Teulis».

 

 

А в Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ; вул. Антоновича, 104) 26 квітня розпочнеться фотовиставка «Помішані». Це знімки відомих українців із багатонаціональним корінням, зроблені для спецвипуску арт-журналу theNorDar. Наразі в проекті взяли участь 65 героїв.

 

 

Гостям і місцевим жителям Івано-Франківська радимо відвідати другу частину виставки «Люстрація» Юрія Бакая, яка відприлася 17 квітня в місцевому Центрі сучасного мистецтва (вул. Шевченка, 1). Основна ідея проекту – відображення теперішніх суспільних тенденцій і настроїв. В продовженні «Люстрації» автор  засобами «тотальної інсталяції» намагається привернути увагу глядачів до вибору базових людських цінностей – чесноти чи вигоди, істини чи зради, радості чи злочину. Останній день виставки – 1 травня.