Культурний маршрут (26 червня — 3 липня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Цей тиждень видається справді насиченим: перелік подій починається з акцій на захист культури, а закінчується численними мистецькими проектами, що відбуваються у різних містах України.

 

Сьогодні о 15:00 під Адміністрацією Президента донецька культурна інституція Ізоляція організовує акцію, що вимагатиме визначити роль і місце культури в умовах нової влади в країні, а також закликатиме Петра Порошенка захистити культурні інституції у зоні військових дій. 

 

 

А сьогодні увечері у Мистецькому Арсеналі в рамках виставкового проекту «Сцена українського авангарду» відбудеться НІЧ АВАНГАРДУ – ніч кіно, музики та поезії.  Під час проведення НОЧІ АВАНГАРДУ відбудеться благодійна акція зі збору коштів для надання допомоги дітям переселенців зі Сходу України. 50 % від вартості кожного вхідного квитка буде спрямовано на благодійну допомогу дітям-переселенцям. 

 

На відвідувачів чекає програма, інспірована авангардним мистецтвом початку ХХ століття, а також нагода подивитися взірець класичного німого кіно –  «Той, хто отримує ляпаси» (1924)  у музичному  супроводі всесвітньовідомого ALLOY ORCHESTRA (США). Ніч авангарду розпочнеться о 18:00 лекцією мистецтвознавця Дмитра Горбачова «Сценографія українських авангардистів». Ознайомитися детальніше із програмою можна тут.

 

 

 

 

Завтра, 27 червня, у київському Національному музеї Тараса Шевченка відкриється міжнародний проект «Ми просто йшли…», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У творчій інтерпретації українських митців Петра Бевзи та Миколи Журавля — Шевченко — не просто поет, він — провидець майбутнього та натхненник народу. 

 

 

 

Тим часом у Музеї сучасного мистецтва Одеси відкриється виставка «Володимир Кабаченко. Необароко. Experience». Проект пропонує під іншим кутом поглянути на історію українського трансавангардного необароко, до якого і віднесено творчість Володимира Кабаченка.

​​​Наступного дня, 27 червня, у НХМУ відбудеться лекція Агнєшки Тарасюк (головний куратор Музею скульптури ім. Ксавери Дуніковського, Національний музей у Варшаві) на тему «Польські пам'ятники ХХ століття. Минулі, сучасні та ще не споруджені».

 

 

 

 

Також у п'ятницю в Тернополі, у галереї «Бункермуз», відкриється виставка живопису Ігоря Неруса «Кольори нашого часу».

 

У День Конституції України, 28 червня, з 18:00 по 23:00 у Києві освітлюватимуть монумент «Батьківщина-мати» в кольори національного прапора. Також за допомогою проекторів планується динамічно підсвітити деякі скульптурні композиції Меморіального комплексу. Мета заходу – через використання новітніх технологій у поєднанні з сучасним українським мистецтвом показати єдність України навколо споконвічних цінностей.

 

 

 

У середу, 2 липня, у Малій галереї Мистецького Арсеналу відкриється виставка медіа-арту RECT_STRUCT: emotions/algoritm художників Ujif_notfound та Дмитра Корнієнка. Протягом роботи виставки у галереї відбудеться концерт Ujif_notfound та кінопоказ.

 

Серед проектів, які нещодавно розпочали свою роботу:

 

«Без п'яти хвилин» донецької художньої групи жýжалка у CloserУ виставковому просторі розкривається історія міста Ржавчино - кожен представлений тут образ, чи то текстовий, чи то візуальний або звуковий, є частиною загальної розповіді. Проект проходить у співпраці з культурною інституцією ІЗОЛЯЦІЯ. 

 

 

«Матриця часу: кінетичні картинки» Микити Кравцова у галереї ХудГраф. У цьому проекті художник досліджує рух. Певною мірою Микита створює власні варіації на тему недосяжної американської індивідуалістичної мрії та замкненості в штучно створеному просторі.