Олена Турянська: про вічне мовою мистецтва

Потужний вплив має не лише злободенне мистецтво. У цьому відвідувачі змогли впевнитися на виставці робіт львівської художниці Олени Турянської, яка звертається до тем вічних. Буття тут і тепер, простір і час. Ці питання, які хоча б раз хвилювали кожного і давали імпульс не одному поколінню філософів, знаходять візуалізацію у творах художниці.

 

 

 

 

Експозиція проходила в рамках масштабного проекту «Папір. Світ. Мистецтво», ініційованого Щербенко Арт Центром на V Книжковому Арсеналі. Олена Турянська майстерно використовує, здавалося б, вельми простий матеріал, – папір, – комбінуючи різні його фактури та щільність. Світло і тінь грають окремі, проте, не другорядні ролі, додаючи роботам довершеності. Простота  матеріалу поєднується з лаконічністю форм, витонченістю образів та філігранністю візерунків. Кольори не виходять за межі чорного та білого. Чи не кожна робота змушує глядача на зайву хвилинку затриматися у спогляданні, а декого – отримати справжню естетичну насолоду.

 

 

 

 

«На творчість мене надихає все навколо. Мої роботи звертаються до екзистенціальних, але доволі банальних питань, звичних для кожної людини. Усіх в тій чи іншій мірі хвилює вічне. Кожен хоча б раз переймався питанням життя і смерті. Кожного цікавить, що за завісою. Який сенс мого перебування тут і зараз? Те, чим я живу та переймаюся в даний історичний момент, знаходить відображення в моїх роботах. Мене завжди цікавили поняття часу та простору – мого власного життєвого простору, його співвідношення з іншими просторами. І все це має відгук в мистецтві, яке я створюю», – поділилася Олена Турянська.

 

 

 

 

Деякі з цих робіт вже не вперше експонуються у виставковому просторі і тепер набувають нових сенсів. Художниця створила їх для проекту «Присутність», який показала у Львові. Тоді її роботи, розміщені у п’ятьох залах, розкривали видозміну поняття присутності. Проект «Папір. Світ. Мистецтво» перемістив їх в інший контекст і, як стверджує сама Турянська, дає широкий простір кожному по-своєму трактувати значення робіт. Відповіді можуть бути різними. Питання також. А підказки слід шукати в мистецтві.

 

 

 

Усі фото із зображенням творів Олени Турянської – автора