Сибір, ресентимент, Kinder Album. Найцікавіше українське мистецтво на ARTVILNIUS’15

З 25 до 28 червня у Вільнюсі  відбудеться VI Міжнародний ярмарок сучасного мистецтва ArtVilnius’15. В проекті беруть участь 55 галерей з Білорусі, Данії, Франції, Грузії, Німеччини, Італії, Литви, Нідерландів, Польщі, Румуні, Росії, Словаччини, України та Великобританії. Нашу країну на «АртВільніус» представляють 7 арт-просторів. ART UKRAINE з’ясував, що саме продемонструють в столиці Литви вітчизняні галеристи та митці.

 

Я Галерея привезе на ARTVILNIUS’15 роботи трьох своїх авторів – Ігоря Яновича, Антона Логова та Андрія Хіра. Перший покаже власні дослідження особливості руху матерії на монохромних зображеннях, другий продемонструє інсталяції як відображення внутрішнього стану людини, третій візуалізує в графіці народні вірування та забобони.


Ігор Янович. Із проекту «Течія», №6 (2013, полотно, олія, емаль)


 

Антон Логов. «Точка відліку» (2014)

 

Андрій Хір. «Чорти повстають з дітей що вмирають нехрещеними» (2014, полотно, мішана техніка)

 

«Resentment» – проект, який представить на арт-ярмарку Bottega Gallery. Це реакція куратора Марини Щербенко та її команди на події, які відбуваються в Україні протягом останнього року. В рамках «Resentment» будуть представлені роботи Назара Білика, Аліни Максименко, Даниїла Галкіна, Марини Талютто, Руслана Тремби, Марії Куликівської, Романа Михайлова та Дар’ї Кольцової.

 

Даніїл Галкін. «Подвійна дзеркало»

 

Назар Білик. «Пам’ять»

 

Цьогоріч у Вільнюсі власну програму також підготувала галереї ArtSvit із Дніпропетровська. Вона презентує роботи львівської художниці, які з‘явилися у Facebook в 2012 році під назвою Kinder Album. «War. Personal. (Transcription)»  – особистий щоденник Kinder Album із 25 робіт замальовок мисткині, який не має прив’язки до авторства і належить одночасно «всім і нікому».

 

Тут і далі – твори Kinder Album

 

 

 


 

Ще один проект галереї ArtSvit на ARTVILNIUS’15 – «Сибір» Микити Шаленного. Це 20-метрова інсталяція, що актуалізує комплекс складних питаннь, звернених в минуле, теперішнє та майбутнє Сибіру, споруджуючи монументальний портрет сили, таємниці та краси.

 

«Сибір» Микити Шаленного

 

«Галерея РА» везе до столиці Литви груповий проект «Different Reality» («Другая реальность»). Епіграфам до нього є цитата Джона Леннона: «Reality leaves a lot to the imagination» («Реальність залишає багато для уяви»). Учасники стенду – Кирило Проценко, Валерія Трубіна та Едуард Потапенков. Куратор – Андрій Трілисський.

 

Тут і далі – стедн проекту «Different Reality»

 

 

 

 

 

  

 

«Art14» представляє на ARTVILNIUS трьох митців: Гліба Вишеславського, Аллу Жмайло та Анатолія Твердого.

 

Роботи А.Твердого і А.Жмайло на Art Vilnius 15

 


Роботи А. Жмайло та Г. Вишеславського

 

Г. Вишеславський. «Титанік Імперії»

 

Галерея «ЦЕХ» виставляє на ART VILNIUS'15 Євгена Петрова (акварелі з проектів «ПІРС» (2014-2015) та «ПЕРЕНАПРУГА» (2014), скульптура), Миколу Білоуса (живопис із проектів «АПОЛОНІДА» (2014) та «МЕНЕ ЗВУТЬ РОЗЕТТА»(2013)), та Рустама Мірзоєва (живопис із проекту «ВУГІЛЛЯ» (2014)).

 

Євген Петров. «Вовки» (2014, акварель, папір, 100х150 см.)

 

Микола Білоус. «Тазік» (2013, акрил, полотно, 141x200 см.)

 

Рустам Мірзоєв. «Стілець» (2014, акрил, вугілля, полотно, 100х150 см.)

 

«А4. Кульвова ручка» («А4. Ballpoint») – виставка, яку на ярмарку презентує «Карась Галерея». Це проект, у який увійшли малюнки кульковою ручкою на звичайному аркуші паперу українських митців – художників, письменників тощо. Раніше проект виставлявся у виставковій частині V Книжкового Арсеналу.

 

 

Тут і далі – стенд «Карась Галереї» на ART VILNIUS'15 (зі сторінки проекту в Facebook)