#TAKEMEANYWHERE. 30 днів наївності та автостопу в проекті Шая Лабаф, Насті Ронко та Люка Тернера
Протягом останніх днів twitter-послідовники художньої колаборації голлівудського актора Шая Лабафа, мисткині Насті Ронко та філософа Люка Тернера (автора відомого "Маніфесту Метамодернізму") були збентежені дивними твітами, які містили лише географічні координати.
Зараз стало відомо, що це – частина великого арт-проекту. Протягом 30 днів тріо метамодерністів мандруватиме автостопом по США. Тур розпочинається з міста Боудер, штат Колорадо. Митці публікують в мережі координати місцезнаходження для того, щоб хто завгодно мав можливість забрати їх та за допомогою будь-якого транспортного засобу перемістив в будь-яке нове місце. Таким чином маршрут мандрівків повністю залежить від забаганок водіїв. Митці вестимуть відео-документацію, з якої потім змонтують фільм для демонстрації у Finnish Institute in London та Boulder Museum of Contemporary Art. Саме ці інституції підтримали перформанс-мандрівку.
Проект отримав назву #TAKEMEANYWHERE. Люк, Настя та Шая вже мали досвід перформансів, за якими можна було спостерігати в реальному часі за допомогою мережевих технологій. Так, наприклад, в перформансі #ALLMYMOVIES Шая Лабаф безперервно дивився всі свої фільми, під час перформансу #TOUCHMYSOUL приймав дзвінки від незнайомців, а взаємодія між актором та відвідувачами галереї Cohen в Лос-Анджелесі отримала назву #IMSORRY.
«За допомогою цього проекту ми намагаємось зберегти наївність. Мета – залишитись наївними, вразливими, бути податливими», – каже Шая Лабаф. «Це інформована наївність», – додає Люк Тернер. «Мова йде про довіру, а також про мандри. Я більше зацікавлена в процесі подорожі, ніж в досягненні пункту призначення», – коментує проект учасниця метамодерністського тріо Настя Ронко.
Естетика #TAKEMEANYWHERE коливається між ностальгією (представленою романтикою автостопу), фільмом «Безтурботний їздець» та футуризмом мережевих технологій, а саме – GPS-навігації (у дусі кінострічок на зразок «Той, хто біжить по лезу»).
Цікаво, що фільм-документація проекту буде представлений під час фестивалю MediaLife, темою якого в цьому році є корупція. Митці вважають, що саме побудова горизонтального суспільства, заснованого на довірі, є засобом протидії корупції. Інструментом для цього має стати Всесвітня Павутина та утопічні ідеї мережевих технологій. Саме вони підкреслені в проекті #TAKEMEANYWHERE.
Маршрут митців-мандрівників можна відстежувати в реальному часі на сайті http://takemeanywhere.vice.com (сайт Vice є медійним партнером проекту) та за допомогою хештегу #TAKEMEANYWHERE.
***
Олександр Кроліковскі – художник. Учасник групи Krolikowski Art.