"A-Local": уподібнення людей і об'єктів у роботах Іллі Єфімовича

У київській галереї сучасного мистецтва ЦЕХ триває виставка робіт ізраїльського митця Іллі Єфімовича "A-Local". Ілля Єфімович – фотохудожник, документаліст. Навчався і викладає в Тель-Авіві. Проекти митця порушують теми територій (у контексті їх сприйняття людиною) і соціальних конфліктів. Вибрані персональні виставки: Photo of the year, Main Award, Hamburg (2011), 7 International Arte Laguna Prize, Main Award, Venice (2013), Hard To Remember, Art-Villa Gallery, Toscana, Italy (2015).

 

На фото: Ілля Єфімович. "GoRa" (зліва), "Pedestal" (справа)

(Тут і далі — фото авторки з експозиції)

На фото: Ілля Єфімович. "A-Vehicle" (фрагмент)

 

Проект "A-Local" об'єднав 11 робіт формату 8х10, зроблених фотографом за 2016 рік. Реалізації кожної роботи передувало дослідження і осмислення митцем потенційної території зйомок: перед створенням "чистового" знімка художник повертався до локації мінімум 3-5 раізв. Назва проекту – це алюзія на невизначене місце, на ситуацію, яку кожен може сприймати по своєму, власне, тому і "A-Local", а не "The-Local" – автор намагається уникнути конкретизації, сталих рамок.

 

На фото: Ілля Єфімович. "A-Window (Net)" (фрагмент)

 

Проект – це золота грань між документальною і художньою складовою: з одного боку, фотографії фіксують реальні у часі і просторі локації, їхню присутність, слід їхнього фізичного буття, з іншого – у наслідок творчого переосмислення об'єктів автором, вони набувають нових, конотативних змістів, відкриваючи глядачу простір для рефлексії і інтерпретації. 

"Мені здається, головна тема проекту – це створення нового світу (мого світу) з буденного і забутого. Дуже важливий момент – це, звичайно, моє намагання створити з людей і об'єктів схожі форми які не мають відмінностей – у стилі фотографії", – коментує фотохудожник.

 

На фото: Ілля Єфімович. "A-Girl" (фрагмент)

На фото: Ілля Єфімович. "A-Wall"

 

Важливою складовою проекту Ілля Єфімович вважає суб'єктивну індивідуальну перцепцію глядача. Розлогі шаблонні коментарі до своїх робіт автор вважає зайвими, натомість він прагне, аби кожен реципієнт міг сформувти власне незалежне їх трактування. До прикладу фотограф наводить роботу "Гора", яка, за його словами, часто викликає асоціації з воєнним конфліктом на сході України і шахтами, хоча насправді на світлині, зробленій неподалік від Мертвого моря, зображений лише асфальт. 

Серія "A-Local" не завершена – у кінцевому результаті, за задумом автора, в ній має налічуватись біля 30 робіт.


 

Відвідати експозицію можна до 1 жовтня.