«Арсенал Ідей» очима творців

Цього року проект «Арсенал Ідей» в Мистецькому Арсеналі отримав нове обличчя. Напевно, ви та ваші діти вже встигли помандрувати його просторами Мистецтва, Науки і «Містом майбутнього». Але чим є проект для його творців – організаторів і митців, які вклали в задум все своє натхнення і самих себе? Про це спеціально для ART UKRAINE розповіла керівник проекту Ольга Вієру, а також художники Тарас Ковач, Олена Науменко та Ірина Озаринська.

 

Тут і далі – фото з проекту

 


 

Ольга Вієру, організатор проекту


Особливість і головна відмінність Арсеналу Ідей від інших освітніх проектів у тому, що в його розробленні та реалізації беруть активну участь провідні сучасні художники. Вони створюють особливий простір, наповнений мистецтвом, стимулюючий до творчості, пошуків, креативного мислення. Робота з дітьми та для дітей дуже складна. Але настільки ж і цікава. Вона вимагає особливого таланту, глибокого наближення до дитячого сприйняття, відторгнення будь-яких шаблонів і блокувань свідомості, а ще – чуйності і душевної тонкості. Можливо, хтось із художників втілює у цьому проекті свої дитячі мрії, хтось експериментує і кидає виклик, але які б мотиви художників не спонукали, впевнена, що робота з дітьми збагачує.

 

 Тарас Ковач


У роботі з дітьми для мене головне – не нав'язувати їм своє бачення. Особисті жорсткі концепції порушують дитяче сприйняття, обмежують його потенціал. У даном проекті ключовим було створити комфортний простір для розвитку дітей, у якому нічого б не сковувало їхню творчу безпосередність.

 

 Олена Науменко


Як на мене, діти, граючи, знаходять нові ідеї і можливості в уже, здавалося б, сформованому творчому проекті. Крім того, діти – найщиріший і найвдячніший глядач. Якщо художник хоче знати, чи цікава його творчість, то діти – це найчіткіший індикатор.

 

 Ірина Озаринська


Мені приємно і корисно час від часу співпрацювати з Арсеналом Ідей. Це можливість експерименту з різними матеріалами і формами, реалізації ідей, а також можливість побачити реакцію на них як дітей, так і їхніх батьків (тобто, людей практично будь-якого віку). Я відчуваю взаємопорозуміння і готовність до нових відкриттів співробітників Арсеналу Ідей. Я бачу в цьому проекті великий потенціал. Бажаю і далі бути відкритими до співпраці з цікавими людьми.

 

Читайте також на ART UKRAINE: Арсенал Ідей: вчора, сьогодні, завтра