Культурний маршрут (01-07.02)

Із 1 до 7 лютого українські митці влаштовуватимуть переважно фотовиставки та говоритимуть про пам’ять. У Києві відбудуться проекти Школи сучасного мистецтва, а в Харкові – «Елементарна маніпуляція» та експозиція вітчизняних плакатистів з нагоди ювілею Соні Делоне.

 

Робота з проекту «Місце. Час»

 

З нагоди ювілею українського графіка Олександра Данченка галерея «Мистець» (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 12) відкриває виставку його робіт. Експозиція триватиме з 1 до 9 лютого.

 


 

2 лютого стартує виставка «Фотографічне несвідоме», участь в якій візьмуть випускники Школи сучасного мистецтва і запрошені художники. Подію можна відвідати в Інституті проблем сучасного мистецтва (м. Київ; вул. Щорса, 18д).

 

Автор фото – Василь Равлюк

 

«Світ очима самотності» – ще одна фотовиставка, що триватиме 2 та 3 лютого в Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ; вул. Антоновича, 102-104). Соціально-благочинний проект продемонструє картину самотнього життя у дитячих будинках, лікарнях, будинках пристарілих та притулках для тварин.

 3 лютого о 18:00 у Київському національному музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9) розпочнеться виставка «Худшкола». У ній Влада Ралко, Володимир Будніков і Олександр Бабак покажуть твори за канонами головних навчальних дисциплін академічної художньої освіти: натюрморту, пластичної анатомії та подвійної оголеної натури.

 

Олександр Бабак. «Подвійна оголена натура»

 

Ще один проект випускників Школи сучасного мистецтва отримав назву «Місце. Час» і триватиме із 3 до 12 лютого в арт-просторі «SKLO» за адресою: м. Київ; вул.Тургенєвська, 8/14. Учасники виставки: Ольга Чекотовская, Катерина Кубіцька-Солдатова, Алена Шібунова, Ганна Бітаева, Альона Кузнєцова, Ольга Антонова, Лілія Чавага, Наталія Ліхового, Євгенія Антонова, Юлія Захарова, Олена Лук'янова. Куратор: Аліса Гришанова.

 


 

4 лютого о 18:00 у фонді ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) стартує виставка «Відновлення пам’яті». У ній українські художники продемонструють цінність речей, які залишили після себе вдома переселенці зі сходу України та Криму.

 


 

Також 4 лютого о 18:00 американський фотограф українського походження представить проект «Ветерани». Він зібрав знімки ветеранів Другої світової війни з різних частин світу. Відвідати виставку можна в творчому просторі PortCreativeHub (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10а).

 


 

Так само у четвер, 4 лютого, у Харкові розпочнеться виставка, присвячена ювілею Соні Делоне – відомої мисткині ар-деко. У проекті «Соня Делоне 130» в арт-просторі COME in. (вул. Данилевського, 26) покажуть 40 плакатів графіків, натхненних творчістю художниці.

 

Один із плакатів проекту. Автор – Альона Соломадіна (Україна)

 

«Клітка» («Lobule») – виставка медіа-художника Headachee ArtLaboratory, що відкриється 4 лютого в галереї Vozdvizhenka ARTS HOUSE (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32). У ній митець покаже землю як фізичну частину простору та історико-культурне явище.

 


 

Нарешті, з 4 лютого до 17 березня виставка «Жертва» Дмитра Молдованова експонуватиметься в дніпропетровській Я Галерея. У вересні проект можна було побачити у київському відділенні арт-центру.

 

 

 

У п’ятницю, 5 лютого, у галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б) стартує виставка «ERGO SUM». Проект зібрав автопортрети українських художників за майже 100-річний період.

 


 


Також 5 лютого у Харківській муніципальній галереї (м. Київ; вул. Чернишевська, 15) розпочнеться виставка «Елементарна маніпуляція». Це експозиція творів Сергія Петлюка в жанрі нових медіа.

 

Робота Сергія Петлюка