Культурний маршрут (14-20.09)

На тижні увага столичних арт-гурманів зосередиться на фестивалі «Гогольфест’15», про який ART UKRAINE ще поговорить окремо. Також радимо звернути увагу й на інші пункти призначення нового Культурного маршруту: безкоштовний лекторій про театр, «подвійну» виставку Миколи Малишка в Дніпропетровську, арт-розпродаж в Одесі, відкриття парфюмерної галереї в Києві та ще багато іншого.

 

Микола Малишко. «Торс» (2013, дерево, фарба). З проекту «Глина / Лінія»

 

З понеділка (14 вересня) розпочинається новий вільний лекторій від «OK Projects», присвячений театру. У проекті «DRAMA» можна буде дізнатися про маловідомі факти з театрального життя від практиків – режисерів, акторів, критиків. Заняття відбуватимуться до 7 грудня щопонеділка о 19:00 в арт-центрі «Closer» (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31).

 


 

17 вересня у Дніпропетровську стартує «Глина / Лінія» – виставка, що вшанує творчість скульптора Миколи Малишка. Частину «Глина» можна буде побачити в місцевому арт-центрі Я Галерея  (вул. Гусенка, 17), тоді ж, як «Лінія» виставлятиметься у Дніпропетровському художньому музеї (вул. Шевченка, 21). «Подвійна» виставка Малишка триватиме до 15 жовтня.

 

Микола Малишко. «Дзеркало» (2015, дерево)

 

Із 17 до 27 вересня у Києві пройде черговий фестиваль сучасного мистецтва «Гогольфест’15». Його цьогорічна візуальна програма отримала назву «Гра у реальність» і складатиметься із фотографій, відео-арту, інсталяцій, живопису і лекцій художників із України, Росії, Словаччини, Німеччини, Польщі, Південної Кореї, Америки, Білорусі, Швейцарії, Колумбії та інших країн. Докладніший дайджест арт-подій «Гогольфесту-2015» з коментарями куратора програми Дар’ї Кольцової читайте на сайті ART UKRAINE вже завтра.

 


 

«Як подаватися на конкурси і гранти» – дводенний інтенсив з фотографії від куратора Катерини Радченко, який триватиме 18 та 19 вересня. 18 вересня о 19:30 Катерина прочитає лекцію «Від задуманого проекту та його реалізації», а 19 вересня о 14:00 проведе практикум «Написання заявок та грантів, методологія отримання фінансування на власні проекти». Всі заходи інтенсиву пройдуть в Школі візуальних комунікацій (м. Київ; вул. Артема, 1-5; 4-й поверх). Нагадаємо, що у липні Катерина Радченко проводила в ШВК лекцію про промоцію фотопроекту.

 

Катерина Радченко

 

«Київська колекція» – виставка, що розпочнеться 18 вересня у Національному музеї імені Тараса Шевченка (м. Київ; бульвар Т. Шевченка, 12). Вона продемонструє єврейські мотиви в творчості Матвія Вайсберга, Бориса Лєкаря, Якима Лєвіча, Ольги Рапай-Маркіш, Зіновія Толкачова та інших українських митців.

 

Матвій Вайсберг. Із циклу «Єврейська королева у вигнанні». Джерело ілюстрації: art-links.livejournal.com

 

У суботу, 19 вересня, у Києві на вулиці Кожум’яцька, 18 відкриється нова галерея «parfum büro», що поєднає виставки парфумів та сучасного українського мистецтва. Відкриття супроводжуватиме виставка фотографій Олександра Курмаза та Марії Савоскули, а також живопису Іллі Psyfox. Останній день експозиції – 4 жовтня.

 


 


В Одесі нинішній культурний тиждень завершиться проектом «Second hand сучасного мистецтва».  У ньому можна буде придбати роботи найкращих сучасних одеських художників за аукціонною ціною та «на вагу». Розпродаж триватиме у Зеленому театрі 19 та 20 вересня.