Медіапроект Yakutovych Academy презентує нові епізоди про історію видатної родини

Yakutovych Academy – http://yakutovych.academy – це новітнє медіа, яке сконцентроване навколо життя та мистецтва однієї з найбільш цікавих і продуктивних творчих династій України — родини Якутовичів. Щомісяця на сайті виходить новий масштабний епізод на актуальну тему, який містить різноманітні візуальні, аудіо, інтерактивні та відеоматеріали з архівів Якутовичів і власного виробництва.

На сайті вже представлено 7 епізодів, а 26 листопада в Ya gallery були презентовані ще два – про Дмитра та Ольгу Якутовичів. Планується до публікації епізод, присвячений Георгію Якутовичу і дитячій ілюстрації.

Усі зображення надані Ya Gallery

 
Епізод 8: КРОКИ НА ЗУСТРІЧ КОЛЬОРУ
«Малювати олійними фарбами мене так захопило, що я подумав — оце буде моє життя». Розповідь про життя та творчість Дмитра Якутовича.

Дмитро Якутович уже понад сорок років працює у професійному мистецтві, без фахової освіти. Проте навряд чи в Україні є такий навчальний заклад, який би міг запропонувати митцю програму, подібну до тієї, що для нього особисто склали українські художники в будинку на Кудрявській. Учителями Дмитра були, зокрема, Григорій Гавриленко, Анатолій Лимарєв, Михайло Вайнштейн, Олександр Губарев та Микола Рапай. Саме Григорій, побачивши експерименти Дмитра з кольором та фактурою олійних фарб у полотнах, звернув увагу художника на те, що це цікаве художнє рішення. Так і з’явилася авторська техніка Дмитра — живописний малюнок. А свій стиль він визначає як «експресо-імпресаріо», тобто такий, що поєднує риси експресіонізму та імпресіонізму.

У своїх роботах, за словами митця, він прагне передати людям ту красу, яка вплинула на нього, так, щоб вони її також побачили та відчули. Головне для Дмитра — це «справжній напружений колір», до якого він ставиться дуже відповідально та над яким він наполегливо працює.


Епізод 9: СВІТЛА, СИЛЬНА, ТАЛАНОВИТА

Епізод про Ольгу Якутович та її роботи. «Усе, що вона робила, було просто й гарно», — згадував Сергій Якутович про художницю Ольгу Дьоміну, разом із якою вони прожили тридцять сім років «як один день, наповнений любов’ю та життям».

Малюнки Ольги Якутович — це щоденний побут, який її оточує, я б навіть сказав, її особистий побут.  Її малюнки, окрім того, що це її побут, — це частина біографії, серця, почуттів художниці… Дуже цікаво розкривається Ольга Якутович у пейзажах. Природа в її пейзажах одухотворена, людська, я б навіть сказав, персоніфікована. Це живі люди, а не дерева...Це те, що називається живим, повсякденним, але дуже значним поняттям — щирістю. Речі, які показує Ольга Якутович за мотивами літературних творів, вже сам відбір творів, говорить про те, що тут присутня чистота почуттів, яка властива автору.

Ольга Якутович. Літо. З серії «Пляж», 1990-ті, автолітографія

 
Проект реалізовано під кураторством Павла Гудімова та Поліни Байцим, за підтримки Українського культурного фонду.
Поліна Байцим — дослідниця українського радянського мистецтва, історикиня мистецтва.

Павло Гудімов — координатор проекту Yakutovych.Academy, куратор, засновник Ya Gallery та видавництва "Артбук".
Ресурс: http://yakutovych.academy
FB: https://www.facebook.com/yakutovych/