«Час подорожей»: чорно-білі фотоісторії в ІЗОЛЯЦІЇ

Дві подорожі з фотоапаратами, дві чорно-білі історії поєдналися в одній експозиції на території IZONE. Міські та морські пейзажі, миттєві враження і випадкові безіменні герої застигли на світлинах Валерія Милосердова та Дмитра Сергєєва. Усе це – на виставці «Час подорожей», приуроченої до відкриття фотолабораторії ручного чорно-білого друку.

 

 

Від фотографій Валерія Милосердова віє романтикою 80-90-х. Це був час руйнування стін – час, коли довгоочікувана можливість побачити світ стала реальністю. Саме тоді недоступні раніше місця потрапили в об’єктив фотографа. «Україна, Куба, Арал» – так Милосердов назвав свою серію подорожніх знімків.

 Зовсім іншу історію під назвою «Сентиментальна подорож» показує Дмитро Сергєєв. У фокусі – сучасність. Це оповідь про літню поїздку сім’ї донеччан в Ізраїль та повернення додому. Тут і кадри Донецька в останні години перед артобстрілом, і тривожний Хрещатик, й Іудейська пустеля.

 «Перша частина експозиції – це серія знімків Дмитра, яка була зроблена в період з 26 травня по 22 серпня минулого року. Ці фотографії про те, як його родина поїхала з Донецька в Ізраїль та подорожувала там. А свою серію я робив під враженням від тих місць, які вперше відкрилися для мене у 80-90-ті роки.

 Наші фотографії надруковані в новій лабораторії ручного друку старим способом, який був винайдений англійським вченим Табольтом ще в далекому 1841 році. Зараз цей метод майже забутий, на зміну йому прийшла цифра та пікселі. Процес ручного друку хоч і довгий, але під час нього відчуваєш себе творцем», розповів Валерій Милосердов.

 Відтепер у Photolab можна самостійно надрукувати свої чорно-білі знімки, отримавши з негативу позитивне зображення та позитивний настрій. Лабораторія буде відкрита як для професійних фотографів, так і для широкої аудиторії. Тут також проводитимуть майстер-класи з вивчення чорно-білого негативно-позитивного процесу. Із планів на майбутнє – перехід до негативно-позитивного кольорового процесу.

 

 

 

 

 

 Відчути себе творцем, зачинившись у темній кімнаті, зможе кожен охочий. А здійснити подорож чорно-білими фотографіями слід встигнути до 26 травня в IZONE.

 

Про автора

 

Юлія Беба

 

Юлія Беба – постійний автор ART UKRAINE. Працює в журналістиці, пише про сучасне мистецтво і культуру. Займається фотографією, знімає для українських видань. Робить власні проекти.


Фото з виставки «Час подорожей» – автора