Культурний маршрут (08-14.02)

Мистецький Арсенал влаштує Арсенал Любові та виставку Марії Примаченко, а в його Малій галереї презентують каталог про українське мистецтво та проведуть аудіовізуальний перформанс без назви. Тим часом Музей скульптури проведе Жіночий арт-проект, а Культурний проект зацікавить усії закоханих у мистецтво. Про це та інше – у новому Культурному маршруті.

 

«Код нації» – мистецько-філософський проект художника Юрія Нагулка, що розпочнеться 8 лютого в Музеї історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7). Картини митця дадуть відповіді на запитання: «Хто ми є? За що ми боремося? Куди йдемо?».

 


 

«Марія Примаченко. Неосяжне» – грандіозний проект, що відкриється 9 лютого у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12). До експозиції увійдуть понад 300 творів видатної художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

 

Марія Примаченко. «Фантастичний птах» (1937)

 

Так само у вівторок, 9 лютого, в Експериментальному Центрі Сучасного Мистецтва «Чайна Фабрика» (м. Одеса; вул. Карантинна, 21/1) стартує виставка «Чорноморський розчин-2». У проекті арт-фотограф Максим Фіногеєв дослідить персональний простір відпочивальників чорноморського узбережжя.

 

Робота з виставки

 

Також 9 лютого о 16:00 Музей історії України (м. Київ; вул. Володимирська, 2) розпочне виставку «Українська Антарктида». Експозицію присвячено українській антарктичній науковій станції «Академік Вернадський».

 


 

У середу, 10 лютого, о 19:00 в арт-центрі Я Галерея у Києві (вул. Хорива, 49Б) стартує виставка «Looking At The Big Sky». Студенти чотирьох мистецьких університетів Німеччини покажуть відео-арт-роботи про ілюзію краси за рамками сьогодення.

 


 

10 лютого о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відбудеться презентація каталогу «Short stories. Contemporary Artists from Ukraine». Він є частиною ініціативи сім’ї Бенеттон, що репрезентує сучасне мистецтво України.

 

Аліна Якубенко. «SALE!». Ілюстрація до проекту

 

10 лютого о 19:00 у просторі Mystetska Zbirka art gallery (м. Київ; вул. Терещенківська, 13) відкривається виставка «10xYOUNG». У ній візьмуть участь 10 українських художників, роботи яких брали участь у світових аукціонах і престижних виставках: Артем Волокітін, Михайло Деяк, Степан Рябченко, Роман Мінін, Дарія Кольцова, Антон Логов, Роман Михайлов, Богдан Томашевський, Анна Валієва, Микита Кравцов. Куратори: Максим та Юлія Волошини.

 

Микити Кравцов. «Вживання їжі» (2013)

 

«Повернення» – виставка живописця Анатолія Тертичного, творчість якого називають «потужним згустком енергії та напруженої роботи протягом багатьох років». Вона стартує 10 лютого о 18:00 за адресою: м. Київ; вул. Десятинна, 13.

 

Анатолій Тертичний. «Весняна земля» (2010, полотно, олія)

 

«Алевтина Кахідзе. Перформанси 2006-2016» – новий захід в рамках проекту «ОБРАЗ», що відбудеться 10 лютого о 19:00. На ньому відома українська перформерка Алевтина Кахідзе розповість про свої найкращі твори за 10 років.

 


 

Арсенал Любові – новий масштабний проект у Мистецькому Арсеналі, що стартує 11 лютого. На ньому можна буде побачити інсталяцію китайського художника Ая Вейвея та футболки від українських художників у рамках проекту Fashion AID.

 

Ілюстрація до проекту

 

11 лютого о 19:00 Експериментальний Центр Сучасного Мистецтва «Чайна Фабрика» (м. Одеса; вул. Карантинна, 21/1) влаштує лекцію «Принципи формоутворення: конструкція та композиція». Подія зацікавить слухачів, які захоплюються історією та теорією мистецтва.

 

Ілюстрація до проекту

 

«TBA/Untitled» – аудіовізуальний перформанс, який 12 лютого о 20:00 у Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) влаштує київський дизайнер і музикант John Object. У проекті митець дослідить технології цифрового спілкування.

 

Ілюстрація до проекту

 

13 лютого у Музеї скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва розпочнеться Жіночий арт-проект. Виставка об’єднає найкращих скульпторок, графіків, дизайнерок з усієї України.

 

Анастасія Подерв’янська. «Хризантеми» (2006). Ілюстрація до проекту 

 

Також 13 лютого о 17:00 в Underground Art Gallery (м. Одеса; вул. Мельницька, 13) відбудеться літературний вечір художника Олександра Ройтбурда і поета Бориса Херсонського. Подія відбудеться в рамках виставки «Принципи та відчуття».

 


 

Нарешті, 14 лютого о 17:00 Культурний проект влаштує лекцію «Закохані в мистецтво». Мистецтвознавець Наталія Романова розповість про відображення кохання у творчості митців різних часів.

 


 

Також до 8 березня радимо відвідати виставку провідних українських скульпторів у львівському Національному музеї (пр. Свободи, 20). До експозиції увійшли роботи  Петра Антипа (Горлівка/Київ), Олександра Дяченка (Київ), Олега Капустяка й Василя Ярича (Львів), а також Володимира Кочмаря та Валерія Пирогова (Харків).

 


Петро Антип. «Давид і Голіаф» (2006). Джерело: wikipedia.org