Культурний маршрут (10 — 16 липня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Упродовж тижня шанувальникам культурних заходів буде що відвідати і на що подивитися: нові виставки та проекти, лекції і тематичні екскурсії. Найбільш насиченим мистецькими подіями стане четвер. 


Декілька днів тому в Музеї історії Києва почала свою роботу виставка Олега Васильєва «Голоси доріг».

Найбільш плідно і зацікавлено художник Олег Васильєв працював у жанрі пейзажу, тож на персональній виставці представлені насамперед пейзажі, мальовничі краєвиди України, Карелії, Кавказу і Середньої Азії.

Найулюбленіша техніка художника  акварель, саме в ній створено цикл пейзажів 1970-х років. 

 

Сьогодні, 10 липня, о 19:00 в Центрі візуальної культури відбудеться відкриття виставки Олександра Бурлаки та Івана Мельничука «Острів».

 

У своїй мистецькій практиці  Іван Мельничук та Олександр Бурлака здійснюють критичну рефлексію над тим, яким чином архітектурний спадок та пострадянський урбаністичний контекст трансформуються в нашій колективній пам’яті, вписуються в неї або стираються з неї. Архітектори за освітою, вони досліджують роль, ідеологію та відповідальність сучасного архітектора.

 

Тим часом у ЄрміловЦентрі (Харків) відбудеться презентація платформи (wo)manorial для художниць, творчих людей і мислителів, які досліджують постійно мінливу концепцію фемінінності в культурі та соціумі. 

 

Про діяльність (wo)manorial, online/offline проекти і перспективи розповість учасниця колективу, куратор Дар'я Придибайло. (wo)manorial створюють художниці, мистецтвознавці та куратори з різних країн, які тісно співпрацюють один з одним, а також запрошують в проекти нових учасниць.

 

Кінотеатр «Кінопанорама» цього ж дня влаштовує благодійну акцію «Допоможи українській армії». Захід розпочнеться о 19:00 в кінотеатрі за адресою Шота Руставелі, 19.

 

З 10 липня у PinchukArtCentre ви зможете ознайомитися з проектом «Відкритої групи» «Біографія».

 

Проект «Біографія» — це друга виставка в контексті «PAC-UA Переосмислення». Для створення цього проекту «Відкрита група» запросила увійти до складу колективу львівського художника Юрія Соколова. Під час зустрічей та дискусій з Соколовим художники вирішили дослідити та переосмислити поняття «біографія», що значно трансформувалось у сучасному цифровому світі.

 

У п’ятницю, 11 липня, о 19:00 в Щербенко Арт Центрі відбудеться відкриття виставки «У відповідь». Це персональний проект арт-групи «Шапка», учасницями якого є молоді українські художниці Олександра Токарєва та Олеся Секереш.

 

Інсталяція «У відповідь» — це проект присвячений темі взаємодії природи та людини як творчого суб’єкта. Учасниці арт-групи «Шапка» спостерігають за цим складним процесом та відмовляються вказувати на окрему домінанту в його межах: об’єктом художнього дослідження постає як творчий потенціал природи, так і автор, який черпає його в креативному акті.


Того ж дня в Мистецькому Арсеналі розпочне свою роботу виставка сучасного українського мистецтва «Нова Українська Мрія». Представлені на виставці роботи сучасних авторів з одного боку є рефлексією на зміни, які відбулися в країні за останні місяці, а з іншого — певним уявленням про мрію нової  України.  

 

У створенні «Нової Української Мрії» взяли участь знані українські митці: Арсен Савадов, Василь Цаголов, Олег Тістол, Олексій Сай, Ігор Гусєв, Максим Мамсіков, Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Мирослав Вайда та інші. Усього понад 40 авторів, всі дуже різні і за віком і за регіоном проживання. Куратор арт-проекту  мистецтвознавець Олександр Соловйов.

 

У п’ятницю, 11 липня, в Dymchuk Gallery відкриється персональна виставка Костянтина Скопцова «У центрі кола». Галерея продовжує традицію експонування робіт одеських художників (персональні виставки Вадима Грінберга, Олександра Ройтбурда, Ігоря Гусєва, Bondero) і представляє сольний проект Костянтина Скопцова. Цей одеський художник навряд чи добре знайомий київським шанувальникам сучасного мистецтва, попри це він є цікавою фігурою одеського образотворчого мистецтва. Його живопис і графіка сповнені символів і посилань. Сюжети його робіт навіяні стародавніми китайськими і японськими поетами.

 

У неділю, 13 липня, о 19:00 в PinchukArtCentre відбудеться тематична екскурсія «Архітектура та утопія», присвячена розкриттю взаємин, що склалися у ХХ ст. між архітектурними спорудами та утопічними соціальними проектами. Цей історичний екскурс буде зроблено на базі матеріалу, який пропонують глядачу роботи Микити Кадана, Мартіна Кобе та Джулі Мерету.

 

У середу, 16 липня, в PinchukArtCentre о 19 годині Олександр Зінченко прочитає лекцію на тему «Конструктор пам'яті». Лектор є істориком, журналістом та віце-директором інституту національної пам’яті України.