Культурний маршрут (10.10-16.10)

Цього тижня культурний маршрут пропонує вам поспілкуватися з людьми мистецтва, познайомитися з творчістю самобутнього одеського графітиста Apl315, а також із позачасовим персонажем творчості Марселя Ониська Жекою та відвідати концерт сучасного українського та японського звукового мистецтва зі світловою інсталяцією.


11 жовтня о 19.00 в Sergey Makhno Gallery в Києві відбудеться зустріч із сучасним українським художником Олексієм Саєм. Митець має величезний досвід роботи в рекламі та є найяскравішим представником та засновником Excel-Art в Україні. Говоритимуть про творчість, дизайн, офісну роботу та картини маслом. Фейсбук-сторінка події.

 

 

Виставка проекту Apl315 #StandBy сучасного українського художника APL315 відкриється в Київському національному музеї російського мистецтва 11 жовтня о 18.30. APL315 — один із яскравих представників графіті руху світового рівня. Проект #StandBy — реакція художника на навколишні реалії, просякнуті неспокоєм та непевністю.

 

 

12 жовтня о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться заключний прес-тур по виставці "Майстри польського малярства на переломі XX i XXI століть". Проект представляє різноманітність напрямків польського малярства останніх десятиліть: від геометричної абстракції, сoncrete art, op-art, реалістичного живопису і до сюрреалізму та відеоарту. Вхід вільний.

 


 

У середу, 12 жовтня, о 19.00 у Музеї Духовних Скарбів України стартує виставка Олексія Коваля "Червона лінія"Червона лінія життя – це наш життєвий маршрут, що веде нас туди, де ми маємо бути, до тих людей, які виникнуть на нашому шляху. В експозиції представлені довершенi емалi та вишукані графічні твори художника, близько двох десяткiв нових робiт.

 

 

Також 12 жовтня, о 22.00, в Центрі візуальної культури відбудеться показ нової вистави "Burning Doors" Білоруського вільного театру. Вистава проходитиме в режимі онлайн-трансляції з показу в Лондоні.  Сюжет вистави присвячений трьом художникам, яких переслідували за політичними мотивами в Російській Федерації: Олегу Сенцову, Петру Павленському та Марії Альохіній, учасниці панк-рок групи Pussy Riot. 

 

 

У Карась Галереї 13 жовтня о 19.00 відкриється виставка українського художника Василя Бажая "Sacrum III". Визнаний класик нефігуративу та інсталяцій Василь Бажай в цей раз вирішив зробити сюрприз всім шанувальникам свого таланту та привіз декілька дійсно монументальних полотнен, написаних ним в кінці ХХ століття. Окрім цього художником анонсовано дві інсталяції.  

 

 

13 жовтня о 19.00 Nebo Art Gallery запрошує на відкриття персональної виставки білоруського митця Андрія Задоріна "Відображення". Проект є спробою автора через відображення сюжетів у різних живописних техніках дати глядачеві можливість відчути зміну враження від творів. У рамках відкриття виставки відбудеться також презентація книги "Галерея чуття"  антології поезії українських письменників XX століття з ілюстраціями митця.

 

 

У дніпровській галереї "Артсвіт" 13 жовтня о 19.00 відбудеться відкриття проекту Марселя Ониська "Скоро буду. Жека". Роботи із серії одночасно нагадують радянські агітплакати, журнальні карикатури та комікси. Жека це збірний образ, персонаж, що існує поза часом: він жив у Радянському союзі, в 90-ті, сьогодні, змінюючи лише портфель на барсетку.

 

 

У четвер, 13 жовтня, о 19.00 у виставковому залі БЦ "Леонардо" відкриється виставка "Графіка: Львів 20/21 ст.", на якій буде представлено близько 100 робіт найвидатніших львівських митців-графіків за останнє сторіччя. Ця виставка буде лише початком масштабного проекту, покликаного показати особливості українських осередків графічного мистецтва.

 


 

14 жовтня о 19.00 у Центрі візуальної культури Марина Винник та Олена Безрукова презентують книжку "И – искусство. Ф – феминизм. Актуальный словарь", що осмислює відношення мистецтва, фемінізму, суспільства, критики і практики і пропонує аналіз понять через особистий досвід художниць. На презентації можна буде отримати словник безкоштовно. Фейсбук-сторінка події.

 


 

15 жовтня о 18.00 в Port creative hub відбудеться неформальна зустріч між фотографом Сашею Масловим та журналістом Глібом Гусєвим. Вони поговорять про творчість Маслова, його багаторічну роботу над проектом "Ветерани", який наразі подорожує містами України, про співвідношення творчості і ремесла в роботі професійного фотографа. 

 


 

Також 15 жовтня, о 22.00, у культурному просторі Plivka розпочнеться концерт сучасного звукового мистецтва та інтелектуальної електронноі музики зі світловою інсталляцією у фокусі міжнародного лейблу FIRST FREQUENCY SPACE (Україна, Київ), за участі музикантів з України та Японії. Докладніше про проект можна дізнатися тут.