Культурний маршрут (1.10-7.10)

Цього тижня у Києві пройде зустріч з американським митцем Домінго Кастільйо, у Чернівцях презентують каталог фотографа Бориса Савельєва, а в ОХМ розкажуть про паризьку долю відомих митців, родом з Одеси. Про ці та інші цікаві події – далі в Культурному маршруті.

 

Цього жовтня у просторі Щербенко Арт Центру відкриється персональна виставка «Посттравматичний (Herbarium)» Марії Прошковської – київської художниці, фіналістки та володарки спеціальної премії конкурсу молодих українських художників МУХі 2017. На виставці буде експоновано рослинні композиції, зібрані мисткинею у забрудненому внаслідок аварії на ЧАЕС 1986 року селі Страхолісся, населення якого не було евакуйоване. Також глядачі побачать відео і фотографії, відзняті на цій території у співпраці з фотографом Віталієм Очеретяним та операторкою СвєтоДіодною Дудяк. Відкриття: 1 жовтня о 19:00.

 

 

2 жовтня о 19:00 в креативній спільноті IZONE відбудеться Artist Talk резидента фонду ІЗОЛЯЦІЯ Домінго Кастільйо з Маямі (США). Протягом резиденції Домінго досліджуватиме візуальну культуру України та етапи її формування. Свої спостереження він має на меті представити у формі документального фільму, але під час Artist Talk покаже свої попередні роботи. Домінго Кастільйо — співзасновник проекту the end/ SPRING BREAK, номадичного арт-простору в Майамі. Кастільйо був одним із організаторів художньої галереї Noguchi Breton (раніше відомої як Versace Versace Versace та Guccivuitton), де він та його колеги представляли матеріали, пов'язані з народною культурою Майамі. 

 

 

Освітня платформа CANactions запрошує на лекцію Руне Вайле «Міська трансформація», яка відбудеться 4 жовтня о 19:00 в Галереї ДУКАТ. Дослідник говоритиме про використання міських проблем в якості рушійної сили для позитивного розвитку міст. Руне Вайле – архітектор та один з керуючих партнерів URBAN POWER. Він має 12-річний досвід архітектурної практики, розробляє та курує багато великомасштабних проектів компанії, а також з 2015 року є членом журі багатьох міжнародних конкурсів в Данській архітектурній асоціації. Вхід вільний за реєстрацією. Мова: Англійська.

 

 

Галерея Triptych: Global Arts Workshop рада представити нову серію арт-колажів Марини Громенко «Міксологія». «Міксологія» (від англ. to mix, змішувати) – життєрадісна наука і точне мистецтво передачі багатогранної реальності за допомогою ножиць, клею, фарб, паперу та необмеженої уяви. Марина Громенко – продовжувачка міцної традиції художниць-коллажисток, які завжди крокували в ногу з чоловіками. В її арт-колажах зустрічаються бурлеск і абсурд, повсякденне і потойбічне, ніжність і жорстокість, але сполучною ланкою ланцюжка робіт служить оптимістична філософія художниці, яка закликає глядача прийняти весь спектр емоцій і станів нашого життя. Відкриття: 4 жовтня о 19:00.

 

 

6 жовтня у Чернівцях відкриється виставка-презентація портфоліо Бориса Савельєва "Czernowitz 1978-2018". Тираж підготований та надрукований в Компанії «Factum-Arte» Адамом Лоу і Рафаелєм Рачевським в Мадриді 2018 рoці. Портфоліо складається з 15 відібраних робіт, знятих за період з 1978 по 2018 рік, виготовлених в техніці багатошарового пігментного друку на арт папері «hannemulle» і монтованих на алюмінієві пластини розміром 35х52 см. Відкриття 6 жовтня о 15:00. Чернівці, Steinbarg Galleri&Cafe, вул. Університетська, 11.

 

 

6 жовтня о 18:00 в Одеському художньому музеї відбудеться лекція «З Одеси – в Париж. Соня Делоне, Володимир Баранов-Росіне, Давид Відгоф». Ніхто і ніколи в Одесі про цих художників не розповідав. Про зв'язок іменитих художників з Одесою і їх французькі долі розповість письменник, журналіст, історик мистецтва Євген Деменок. На лекції не лише розкажуть багато нового і нікому невідомого, але і покажуть французькі газети сторічної давнини з ілюстраціями Давида Відгофа. Вхід за попередньою реєстрацією. Вартість: 70 ₴, пільговий — 35 ₴.

 

Фото: Artbook | D.A.P.