КУЛЬТУРНИЙ МАРШРУТ (12.11 – 8.11)

Цього тижня культурний маршрут розпочнеться із перформансу, присвяченому пам’яті жертв голодомору, що відбуватиметься у громадському транспорті Києва. Відвідувачі Національного музею Тараса Шевченка  побачать унікальну нещодавно віднайдену ікону. Возіанов-галерея презентує альбом робіт Софії Яблонської, а Галерея 83 та ЦеГлинаАрт відкриють нові виставки. Більше культурних подій тижня в ART Ukraine.

 

У понеділок, 12 листопада, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно з Київським театром-студією"МІФ", за підтримки Міністерства культури України та Комунального підприємства "Київпастранс", запрошують всіх на прес-тур-презентацію перформансу «ТІ, ЩО БЛУКАЮТЬ». Мільйони людей у Києві щоранку заходять у тролейбуси та метро і їдуть на роботу. Рухаються звичними маршрутами, думають про буденні клопоти і складають плани. Не кожен з них знає імена тих пращурів, які стали жертвами Голодомору-геноциду у 1932-1933 роках. Пам’яті про них буде присвячений цей перфоманс. Показ триватиме з 12 по 23 листопада 2018 року, щодня, крім вихідних, із 12:00 до 13:00 на маршрутах руху автобусу №24 та тролейбусу №38, на відрізку зупинок «Площа Слави – Парк Слави – Церква Спаса на Берестові/Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» та у зворотному напрямку.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

Також 12 листопада о 19:00 в просторі креативної спільноти IZONE відбудеться ArtistTalk британської мисткині та режисерки Хелен Анни Фланаган у рамках програми мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine та IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. Протягом резиденції художниця досліджує радянські мозаїки та монументальні розписи, що зображують культ спорту та атлетичного тіла. Ці твори мистецтва стануть ключовими образами в художній відео роботі, сценарій до якої напише сама Хелен. Художниця також дослідила ряд психосоціальних явищ, таких як формування та розпаду груп, роль афектів і мови, соціальну інтеграцію та витіснення, працю та відпочинок, а також конфлікт як інтеграційний процес.

Вхід вільний

Подія відбуватиметься англійською мовою, без перекладу

Київ, Набережно-Лугова, 8, 4-ий поверх

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У вівторок, 13 листопада, о 19.00 у Галереї 83 відбудеться відкриття виставки Альони Токовенко «Транскрипт». Людина, мов конструктор, зібрана з великої кількості найрізноманітніших (зазвичай нечітких та уривчастих) "знань". Все своє життя вона вимушена накопичувати те, що сподівається коли-небуть потім назвати "своєю цільною особистістю". Трансформуючись та видозмінюючись кожну секунду, пам'ять примножується та існує всередині вашого "монстра", використовуючи його як засіб для трансляції. Тим чи іншим чином вона шифрує зміст у слова, образи, звуки й таке інше, які продовжують існувати далі у часі та просторі самостійно –  уже без вашої допомоги, формуючи нову пам'ять і новий "транскрипт". 

Вхід вільний.

Київ, вул. Тарасівська 3-А.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

Також 13 листопада вперше для широкого загалу Національний музей Тараса Шевченка і партнери презентують ікону Григорія Честахівського «Скорботна Богородиця». Вона була нещодавно віднайдена, а після експертизи та реставрації стало зрозуміло, що це робота Честахівського. До цього було відомо лише про одну ікону авторства Григорія (Гриця) Честахівського – близького друга Тараса Шевченка, людини, яка опікувалася упорядкуванням спадщини поета.Як віднайшли цю ікону, і яка її мистецька цінність? Як проходив процес реставрації, та з якими непередбачуваними обставинами довелось зіткнутись спеціалістам? Як і де зберігалася ікона трьома поколіннями родини власників та як вони ховали її від нацистів під час Другої Світової війни? Відповіді на ці запитання можна знайти в експозиції.

Київ, б-р Тараса Шевченка, 12.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У середу, 14 листопада, о 18:30 в America House Kyiv відбудеться відкриття виставки американських митців. Кураторки: Аліна Комісар, Ольга Селіщева, Юлія Нужина. Спільний україно-американський проект через мистецтво досліджує сучасне життя в Америці й Україні та знаходить точки дотику двох, на перший погляд, абсолютно різних суспільств. Основне завдання учасників проекту – збудувати культурний міст між двома країнами за допомогою різноманітних художніх практик.Деякі з представлених робіт стосуються аспектів самоідентифікації сучасного українця і громади в цілому, та наштовхують на думку, якою може бути наша унікальна пропозиція як молодої держави і нації з багатовіковою історією.Американські художники, фотографи та медіа-художники представлять своє бачення України, а українські учасники продемонструють Америку такою, про яку мріють і такою, якою вона відкривається тим, хто приїхав туди за славнозвісною "американською мрією".

Вхід вільний (за паспортом)

Київ, вул. М. Пимоненка, 6

Зображення зі сторінки події на facebook

 

Також 14 листопада о 19:00 у Возіанов-галереї відбудеться презентація фотоальбому «Теура. Софія Яблонська» та відкриття виставки фотографій, костюмів з її колекції та деяких архівних речей – «відкриті фонди» Яблонської. Проект повертає Софію Яблонську, українську письменницю, операторку, мандрівницю в мистецький український дискурс, у якому вона, як і багато митців міжвоєнного періоду, майже не представлена. Можливо, хтось вихопив її мандрівні романи, та всупереч прочитав. Фотографії, представлені на виставці, зберігаються в її паризькому родинному архіві та ніколи раніше окремо не публікувалися і не виставлялися. Формували виставку куратори-дизайнери Федір Возіанов та Лідія Захарченко у співпраці з Валентиною Клименко та Каміло Ракано.

Вхід вільний.

Київ, вул. Івана Франка, 17-В. 

Зображення зі сторінки події на facebook


У четвер, 15 листопада, о 19.00 в рамках проекту Women’s.Art.Now у галереї ЦеГлинаАрт відкриється виставка сучасного жіночого мистецтва кераміки «Подих Вогню». Жіноча лінія в керамічному мистецтві є дуже органічною. Жива пластика глини нагадує пластику жіночого тіла, її волога гладенька поверхня – жіночу шкіру, а гармонія та непередбачуваність образів, що з неї народжуються – жіночу душу. Арт-проект «Подих вогню» – це виставка сучасного керамічного мистецтва, що представляє художнє трактування традиційних образів та пошук нових ідей та сюжетів, а також оновлені конструктивні та кольорові можливості одного з найдавніших у світі мистецтв.
Вхід вільний.

Київ, вул. Набережно-Лугова, 2В.

Олександра Лєбьодкіна (Київ)

Зображення зі сторінки мисткині на facebook

 

У суботу, 17 листопада, о 14:00 у рамках виставкового проекту «СИМВОЛІЗМ: КОДИ СУЧАСНОСТІ», який проходить у Музеї української діаспори відбудеться перегляд фільмів «Ольвійські теракоти» (режисер Тамара Зіновьєва) та «Символи Ольвійського простору Володимира Бахтова» (режисер Віктор Завізіон) та зустріч-діалог із митцями Володимиром та Тетяною Бахтовими, творчості яких присвячені обидва фільми. Під час перегляду у вас буде унікальна можливість побачити, як завдяки анімаційним можливостям сучасного кінематографу оживають образи, створені Володимиром, у стрічці «Ольвійські теракоти», а також зануритися в атмосферу сакрально-символічних реконструкцій, що здійснює митець у своїх художніх актах-перформансах, завдяки фільму «Символи Ольвійського простору». У рамках зустрічі буде нагода особисто поспілкуватися із митцями й поставити їм свої запитання у форматі творчого діалогу.

Вхід вільний

Київ, вул. Московська, 40-б.