Культурний маршрут (13.08-19.08)
Цього тижня в Києві в рамках фестивалю Bouquet Kiev Stage піаніст Євген Громов продемонструє найважливіші стилістичні напрями розвитку світового музичного модернізму ХХ століття; Ізоляція запросить на показ «Донбаських портретів» Клеменса Пула – результатів дослідження повсякденного життя людей, які живуть у прифронтовій зоні Луганської області. У Львові відбудеться виставка малюнків Олега Гердія «Роро, ффф і зу». А Харків покаже українську стрічку «Рівень чорного», яка була претендентом на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм. Про це та більше в культурному маршруті.
13 серпня в Харкові в рамках другого фестивалю Європейського кіно відбудеться показ української стрічки Валентина Васяновича «Рівень чорного», яка була національним кандидатом на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм та відзначена призом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) на Одеському кінофестивалі. Вхід вільний.
Фото зі сторінки події на facebook
13 серпня о 19:30 на літньому майданчику Мистецького арсеналу матиме місце діалог тексту та музики «Життя: наголос» від Юрка Прохаська (український літературознавець, есеїст, публіцист, перекладач) та Назгуль Шукаєвої (етно-джаз співачка з рідкісним діапазоном). Юрко Прохасько читатиме тексти Дебори Фогель у власному перекладі. Йому відповідатиме голосовою імпровізацією співачка Назгуль Шукаєва, а також додасться музична імпровізація виконавців на лірі та віолончелі. Вартість квитка – 80 гривень.
Фото: zbruc.eu
13 серпня в Одесі в Зеленому театрі о 21:00 відбудеться Кінопоказ «Жива ватра». Відмінна документальна драма про сучасне життя пастухів українських Карпат і долю традиційного ремесла на тлі стрімких технологічних змін наших днів. У своїй роботі режисер Остап Костюк вирішив дослідити повсякденне життя кількох поколінь вівчарів. Вхід вільний.
Фото: 1tv.com.ua
14 серпня у Львові (Палац Лозинських) маєте можливість переглянути виставку «Остання кантата» Ігоря Подольчака. Театралізований гротеск з космогонічним норовом, що присутній у сюжетах графічних творів Ігоря Подольчака віддає дилемою швидкоплинності і водночас непорушності того, що зветься часом.
Фото зі сторінки події на facebook
14 серпня о 19:00 у креативній спільноті IZONE відбудеться Artist Talk художниці та дизайнерки Ірини Костишиної про результати своєї подорожі до Сан-Франциско в рамках проекту American Arts Incubator (AAI).На відкритій презентації можна буде дізнатися про мистецьке середовище та візуальну культуру Сан-Франциско і прилеглих міст, що формують San Francisco Bay Area, про те, як джентрифікація й розвиток Силіконової долини впливають на культурне життя міста тощо. Вхід вільний.
Фото зі сторінки події на facebook
14 серпня о 16:00 дирекція виставок Національної спілки художників України запрошує на відкриття Всеукраїнської художньої виставки до Дня Незалежності, яке відбудеться у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ.
Фото зі сторінки події на facebook
14 серпня з 19:30 в Ізоляції показуватимуть фільм «На межі» у рамках Фестивалю Європейського кіно за підтримки Представництва ЄС в Україні та Arthouse Traffic. Вхід вільний.
Фото зі сторінки події на facebook
15 серпня о 19.00 в Ізоляції відбудеться перша персональна виставка молодого фотографа Руслана Сингаєвського. Флануючи містом, він робив сотні фотографій, експерементуючи то зі світлом, то з різкістю й експозицією. У підсумку виникла серія робіт із фрагментів міста, яку умовно можна назвати «фрактальною архітектурою». Вхід вільний.
Фото зі сторінки події на facebook
15 серпня о 18.00 галерея Триптих АРТ презентує виставку живопису Олександра Сердюка (Харків) «Transfer», яка стосується Кіпра та пропонує глядачу перенестися подумки до фантастичного острова, який сформувався в живописних полотнах художника паралельно реальному місцю на мапі.
Фото зі сторінки події на facebook
15 серпня о 18.00 у Національному художньому музеї України відбудеться другий показ документального фільму Дмитра Джулая «Малевич. Український квадрат». «Ми не хочемо ділити Малевича між різними країнами. Нам було цікаво дослідити як український контекст – “український квадрат” – його життя і творчості вплинув на формування його естетичних концепцій…», – наголошує автор фільму Дмитро Джулай. Лише під час кінопоказу глядачі отримають унікальну нагоду побачити єдину роботу Казимира Малевича в НХМУ – двосторонній ескіз, який зберігається у фондах музею. Ціна вхідного квитка: 50 грн. Реєстрація за посиланням.
Фото зі сторінки події на facebook
15 серпня о 19.00 у київському ЦУМі (Хрещатик, 38, 7 поверх) у рамках виставки «Тонкі матерії» пройде Artist Talk з талановитою молодою художницею зі Львова Василиною Буряник. Авторка монументальних робіт розповість про концепцію своїх унікальних полотен, поділиться фактами успішних колаборацій між художниками та фешн-дизайнерами, а також представить власне бачення взаємодії сучасних українських авторів та відомих брендів одягу. Вхід вільний.
Фото зі сторінки події на facebook
15 серпня у Львові о 19:00 на території Першої Львівської Медіатеки відбудеться шістдесят восьмий сеанс у рамках Кабінету доктора Станіслава. Ви почуєте лекцію про фільм Террі Гілліама «Теорема Зеро». Вартість події: 30 гривень.
Фото зі сторінки події на facebook
15 серпня о 18:30 у галереї Invogue#ART відбудеться відкриття виставки Антона Логова «Біля моря». Це виставка-мова, монолог і, можливо, щоденник думок і емоцій одночасно. Це медитативний стан, й який кожен може увійти й зупинитися в часі. Цьому сприяють саме абстрактні роботи.
Фото надане художником
Із 16 серпня у Харкові в кінотеатрі «Боммер» матимете можливість побачити найкращу добірку української короткометражної анімації «Мультісторії». Вартість квитка: 40 грн
Фото: moemisto.ua
16 серпня о 19:00 в Ізоляції відбудеться показ “Донбаських портретів” – результатів резиденції митця та куратора Клеменса Пула. У червні 2018 року, досліджуючи повсякденне життя людей, які живуть у прифронтовій зоні, він відвідав місто Старобільськ, Луганської області. Створений відео-ряд акцентує увагу на гіперполітизації регіону, цензурі, тенденціях у висвітленні військових конфілктів українськими та міжнародними ЗМІ. Вхід вільний.
Фото: artukraine.com.ua
16 серпня о 19:00 у Plato's cave відбудеться лекція «Інший просвітник: Джамбаттиста Віко та його «Нова наука»». У лекції йтиметься про місце Вікової філософії в контексті філософії європейського Просвітництва, структуру «Нової науки» та чільні ідеї. Лектором буде Іван Іващенко, к.ф.н., запрошений дослідник в університеті Пітсбурга, США. Вхід вільний. Прохання до всіх охочих прийти на лекцію – заповнити гугл-форму.
Фото: garynevillegasm.com
17 серпня на фестивалі Bouquet Kiev Stage піаніст Євген Громов продемонструє найважливіші стилістичні напрями розвитку світового музичного модернізму ХХ століття (Дебюссі, Скрябін, Барток, Стравінський, Лятошинський, Станкович, Балакаускас). Тривалість концерту – близько двох годин. Вартість: 50 грн. У залі обмежена кількість місць. Зареєструйтеся, будь ласка, на сайті: https://bouquetstage.com/.
Фото: inkyiv.com.ua
17 серпня у Льові відбудеться виставка малюнків Олега Гердія «Роро, ффф і зу». Живий Мунк, реєнкарнація Жоана Міро, Пауль Клее, якого можна торкнутися. Олег хоче прославитися, і ніхто не зможе йому перечити або перешкоджати. У нас є лише шанс пройнятися примітивізмом, авангардизмом, експерсіонізмом, роро та, звісно ж, фіфі.
Фото: list.in.ua
18 серпня о 19:00 програма київського колективу Nota Bene Chamber Group зіштовхує один з наймодерновіших творів Бориса Лятошинського – його Третій струнний квартет – із одним з найвідоміших квінтетів XX століття, Фортепіанним квінтетом Дмитра Шостаковича. Вартість: 50 грн. У залі обмежена кількість місць. Зареєструйтеся, будь ласка, на сайті: https://bouquetstage.com/
Фото: mus.art.co.ua
18 серпня о 18:00 у Львові «Кінопалац» презентує новий українсько-французько-ісландський фільм «Гірська жінка». О 17:30 відбудеться лекція-презентація Катерини Сліпченко, яка мала можливість подивитись стрічку на міжнародному Каннському кінофестивалі. Вона поділиться своїми враженнями від перегляду фільму та розповість про основні особливості «Гірської жінки». Вхід за квитками.
Фото зі сторінки події на facebook
18 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка матиме місце лекція Марії Дячук «Наївно про примітивне». На лекції ви дізнаєтесь, як мистецтво дійшло до того, що називають «примітивізм». Побачите, де різниця між навмисним спрощенням форми та «дитячими малюнками». Познайомитеся з творчістю найвидатніших представників цього напряму та матимете можливість поставити всі свої найсміливіші провокативні питання! Участь безкоштовна, кількість місць обмежена, реєстрація обов’язкова.
Фото: www.icr.kiev.ua
18 серпня о 19:00 у Sergey Makhno Gallery відбудеться виставка про одинокість «Неодні». 12 графічних композицій будуються на діалозі архітектури та ландшафту, на якому вона розташовується. Дві протилежності за формою й фактурою. Архітектура несе прямі, суворі лінії й контрастує з фактурою каміння, дерев, моря. Саме по собі кожне полотно здається одиноким. Тут немає ні людей, ні тварин, усі лінії – тверді й рішучі. Вхід вільний.
Фото зі сторінки події на facebook
19 серпня о 18:00 у Bouquet Kiev Stage відбудеться відкрита зустріч-концерт із педагогами та учасниками диригентських і вокальних воркшопів U Artist Music. На фестиваль приїдуть виконавці та диригенти з Австрії, Ізраїлю, Італії, Іспанії, Китаю, США, Тайваню, Таїланду, України, Франції, щоб навчатися й ділитися досвідом. Тут можна буде почути класичні й бродвейські арії, народні пісні, а також відвідати дискусію у форматі «питання-відповіді». Вхід вільний, однак у залі обмежена кількість місць. Зареєструйтеся на сайті: https://bouquetstage.com/
Фото: mus.art.co.ua