Культурний маршрут (14.11-20.11)
Цього тижня поціновувачам мистецтва доведеться робити справді нелегкий вибір, адже наступні сім днів обіцяють навдивовижу насичене культурне життя. Екскурсія Олександра Соловйова експозицією "ПАРКОМУНА", artist talk науковця й фотографа Джованні Ерколані та виставка, присвячена "київській школі наукового кіно" — це лише невелика частина всього, що аж ніяк не варто проґавити. Більше дізнаєтеся з нашого Культурного маршруту.
У понеділок, 14 листопада, о 18.00 в арт-просторі "СКЛО" відбудеться відкриття виставки IN SILENSE арт-групи Light. Твори, які будуть представлені в рамках експозиції, присвячені особистим переживанням, внутрішнім діалогам та конфліктам, котрі тою чи іншою мірою відображають навколишню дійсність та будуть блізькі та зрозумілі багатьом. Побачити проект можна буде до 18 листопада 2016 року.
Робота з експозиції
14 листопада о 19.00 в одеській галереї Invogue відкриється виставка Марії Куліковської "Складки часу / складки пам'яті". Проект — це роздуми про історію драпірування в контексті тілесності та недозволеності, втілені у скульптурі. Експозиція включатиме десять скульптур, спеціально створених у рамках проекту, та культурологічне дослідження, присвячене аналізу смислового навантаження драпірування в різні історичні епохи.
15 листопада, в рамках програми резиденцій #PortArtStudio, відкривається виставка Антона Логова "Одна з назв". В експозиції будуть показані малюнки, фото, інсталяція і відео як результат перебування художника у майстерні. Виставка втілює дослідження художником теми часу/позачасовості, маніпулятивних властивостей засобів масової інформації, наповненості й порожнечі.
15 листопада о 19.00 у рамках серії "ДІАЛОГІВ" в Sergey Makhno Gallery говоритиме художниця, перформерка, кураторка мистецьких заходів, переможниця конкурсу "МУХі" 2016" та номінантка премії PinchukArtPrize Дар'я Кольцова. Нагадаємо, що Sergey Makhno Gallery проводить "Діалоги" щовівторка, запрошуючи людей мистецтва до невимушеної розмови. Реєстрація.
15 листопада о 19.30 у київському "Музеї Сновидінь" відбудеться відкриття виставки алегоричних робіт Оксани Дідківської-Воробієнко "Vanitas". У рамках відкриття пройдуть перформанс та лекця, які заглиблять відвідувачів в психологію вітальності та потягу до смерті. Під час лекції усі бажаючі зможуть скуштувати "їстівну" частину інсталяції "Vanitas", композиційним центром якої є справжній людський череп.
У середу, 16 листопада, о 18.00 в Музеї історії Києва відкриється виставка живопису української художниці Наталії Корф-Іванюк "Квіти". Серія "Квіти" — це "абстракція з ледь вгадуваним фігуративом, аплікацією з незвичних матеріалів і приголомшливим почуттям гами і композиції" (Денис Белькевич, керівний директор ярмарку сучасного азіатського мистецтва GAAB у Варшаві).
16 листопада, о 19.00 Voloshyn Gallery в Києві представить груповий проект Артема Волокітіна, Тетяни Маліновської та Віталія Кохана "Фотосинтез", у рамках якого художники продемонструють живописні твори, відео та інсталяції. Проект об'єднає три дослідження естетики та змісту процесу перетворення енергії світла на енергію хімічних зв'язків органічних речовин.
Робота Артема Волокітіна
Арт-центр Павла Гудімова "Я Галерея" запрошує на відкриття проекту Микити Кадана "Повторення забування". Митець намагається знайти способи дивитися на минуле, у яких не було б жалостивості до себе самого, як до носія цього минулого. До себе, як до живого музею чи архіву, масового поховання чи шкільного підручника. Відкриття, що відбудеться 16 листопада о 19.00, пройде за участі автора.
В голові чи між ногами? Спроба зрозуміти природу людської сексуальності і прагнення висловити її в різних видах мистецтва — це виставка "НеСлово", яка об’єднала графіку, ювелірне мистецтво, скульптуру, відео, музику, поезію, парфумерію та одяг. Проект відкриється 17 листопада о 19.00 в галереї EDUCATORIUM.
У четвер, 17 листопада, о 19.00 в PinchukArtCentre відбудеться екскурсія, яку проведе один з найавторитетніших мистецтвознавців та кураторів сучасного мистецтва в Україні, а також науковий консультант виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище" Олександр Соловйов. Протягом екскурсії феномен Паркому буде проаналізовано як з мистецтвознавчої точки зору, так і з погляду очевидця та учасника сквоту. Реєстрація.
18 листопада о 16.00 галерея "Sweet Арт-ЗНАННЯ" (м. Чернівці) та Австрійський культурний форум запрошують на відкриття виставки відомої мисткині ХХ ст. Маргарете Шютте-Лігоцкі, першої австрійської жінки-архітектора, діячки антифашистського руху. Всесвітнє визнання архітекторка здобула завдяки своєму проекту "франкфуртської кухні", яку зараз можна побачити майже в кожній квартирі.
"Франкфуртська кухня" — прототип сучасної вбудованої кухні
18 листопада о 19.00 в ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться artist talk доктора наук, соціокультурного антрополога і фотографа Джованні Ерколані. Він читає лекції з культурної та політичної антропології в Італії, Великобританії, Іспанії, Португалії, Франції та інших великих містах. На artist talk митець представить фотографічну серію "Стамбул...назустріч місту, де мене нема...лише подих", яка вміщує 145 фотографій.
18 листопада о 19.00 в Dymchuk Gallery відкриється персональна виставка Сергія Радкевича "Фрагменти". У роботах митця поєднується абстрактне зображення, певний каркас та фігуративні елементи, які наповнюють його життям. Проект апелює до фрагментарності або кліпового мислення як характерного способу сприйняття інформації в "засміченому" зовнішніми повідомленнями ХХІ столітті.
До Дня Гідності та Свободи з 19 по 27 листопада 2016 року в Мистецькому Арсеналі буде представлено культурно-освітню програму "АРСЕНАЛ СВОБОДИ" Музею Революції Гідності. Мета програми — введення у системний науковий і суспільний дискурс бінарних опозицій сучасності: система vs особистість, війна vs гуманізм, пропаганда vs критичне мислення. Програма заходів незабаром з'явиться на нашому сайті.
19 листопада о 17.30 у "Prostir 86" відбудеться публічна дискусія про санкціоноване та несанкціоноване вуличне мистецтво як канал комунікації та засіб трансформації суспільної свідомості або маніпуляції нею. У рамках дискусії пройде показ документальної стрічки "Стара школа. Документальний фільм про українське графіті" ("Old school. Ukrainian Graffiti documentary").
Виставка “Кінотрон” у Центрі візуальної культури уперше представить публіці маловідоме, але унікальне явище з історії українського кіно: експериментальні пошуки представників "київської школи наукового кіно", що виникла в 1960-х роках навколо видатного кінорежисера Фелікса Соболєва. Детальну інформацію про проект шукайте в майбутніх анонсах. Відкриття — 19 листопада о 19.00.