Культурний маршрут (15-22 квітня)

Щотижня у рубриці Культурний маршрут виходить матеріал, присвячений подіям, що повинні відбутися у царині української культури найближчими днями. Сьогоднішній маршрут складають винятково художні виставки, георгафія яких: Київ, Харків, Дніпропетровськ.

 

 

Завтра, 16 квітня о 19:00 у Closer (Київ) відкриється виставка графіки одеських концептуалістів із колекції московського мистецтвознавця Петра Ширковського. На відкритті гратиме special live set групи Людська подоба.

 

Наступного дня, 17 квітня, в Україні один за одним відкриватимуться такі проекти:

 

О 18:00 у ЄрміловЦентрі (Харків) відкриється проект СВОЇ, що досліджує проблему ідентичності, яка стала актуальною ще у момент набуття нашою державою незалежності.

«Зараз, в момент, коли нація проходить черговий етап аутентифікації і руйнування пострадянських кліше, оформлення незалежності не тільки де-юре, але і де-факто, повною мірою постає питання про реструктуризацію cвідомості, реорганізацію суспільних механізмів, про повноцінну світову інтеграцію, створення бренду нової європейської України».

Серед учасників: Нацпром, Євростандарт, GAZ, Андрій Зелінський, Олег Тістол, Микола Маценко, Марина Скугарєва, Роман Мінін, Олексій Сай, Юрій Пікуль, Павло Керестей, Закентій Горобії, Юрій Єфанов.

 

О 19:00 в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську відкриється проект Антона Логова «Точка відліку». Новий персональний проект художника складається з декількох частин. Експозицію, представлену в залі, продовжить та доповнить інсталяція на терасі. У проекті автор розглядає явища, які супроводжують художній процес - відчуття часу, любові, мрії та історії.

 

Антон Логов, із серії ТОЧКА ВІДЛІКУ, 2013-2014, полотно, мішана техніка

 

 

О 19:00 у Боттега Галереї та Щербенко Арт Центрі (Київ) чеський художник та графік Владімір Коколя представить одночасно два своїх проекти, об’єднані спільною ідеєю та назвою. Вони присвячені міркуванням автора про явища, які знаходяться в полі зору. В Боттега Галереї автор проведе перформанс "Перемальовування", а в Щербенко Арт Центрі паралельно будуть представлені абстрактні живописні полотна художника. 

 

Робота Владіміра Коколі

 

 

Цього ж дня, 17 квітня, у Dymchuk Gallery (Київ) відкриється персональна виставка українського художника Bondero (Вадим Бондеро), який живе і працює в Голландії. До експозиції увійшли роботи 2012 і 2013 років, а також нова інсталяція Angels Qubicus.

 

Sea of Nectar Bondero Iryna Berezhko75x106 cm, pencil, acrylic.canvas, 2013

 

 

Закінчити цей матеріал варто важливою лекцією, що відбудеться у Києві 17 квітня. Письменниця Оксана Забужко та літературознавець і дисидент Леонід Плющ проведуть дискусію на тему «Як кожен може боротися з тоталітарною пропагандою». На лекції розкажуть про досвід попередніх поколінь українців у боротьбі з тоталітарною пропагандою, методи якої не змінюються з часом. Сьогодні в умовах агресивної пропаганди з боку Росії українцям важливо бути «озброєними». 

 



«Нинішнє покоління, можливо, вже не матиме можливості почути від легендарного Леоніда Плюща, що таке радянська/російська ФСБ-шна система «промивання мізків» (психологічної вербовки), яка благополучно орудує в Україні, зокрема, й через те, що всіх дисидентів 1970-х "медведчуки і Ко" давно і вміло витіснили з інформаційного простору. А це досвід, який вам, «юній порослі», зараз необхідний, як повітря», – вважає Забужко.